Bankműveleti Osztályvezető (Operation Team Leader)

  • Cég neve

    KDB Bank Európa Zrt.

  • Munkavégzés helye

    Budapest

  • Elvárások

    • Angol felsőfok
    • 1-3 év tapasztalat
    • Középiskola

Állás leírása

Feladatok

  • Szakmailag irányítja és ellenőrzi a Bankműveleti Osztály (belföldi és nemzetközi fizetésforgalom központosított back-office területek) munkáját, betartja és betartatja a vonatkozó jogszabályokat és belső szabályzatokat, utasításokat,
  • Megszervezi az Osztály zavartalan működését, aktívan részt vesz a napi tevékenységben, támogatja 7 fő munkáját, kezeli a felmerülő problémákat,
  • Elkészíti és naprakészen tartja az Osztályhoz tartozó belső szabályzatokat, BCP terveket, belső kontrollfolyamatokat, javaslatot tesz korszerűsítésre, folyamat változtatásra, hatékonyabb működésre,
  • Ismeri az IG1, IG2, AFR, VIBER, SEPA, SWIFT fizetési rendszereket, szabványokat, valamint a releváns pénzforgalmi jogszabályokat,
  • Követi és értelmezi a terület munkáját érintő pénzforgalmi jogszabály- és szabványváltozásokat, megfogalmazza az üzleti követelményeket az IT fejlesztéshez, részt vesz a fejlesztések tesztelésében/bevezetésében,
  • Részt vesz a releváns projektekben (pl. számlavezető rendszer fejlesztése, pénzforgalmi érintettségű projektek),
  • Tartja a kapcsolatot a külső beszállítókkal, a nostro bankokkal, a felügyelettel és a társosztályokkal.

Elvárások

  • Aktív és tárgyalóképes angol nyelvtudás (szóban és írásban egyaránt)
  • Pénzforgalmi szolgáltatásokban szerzett minimum 3-4 év tapasztalat
  • Minimum 2-3 év vezetői tapasztalat hasonló munkakörben
  • Pontos, precíz és önálló munkavégzés, proaktivitás
  • Hajlandóság a folyamatos tanulásra és képességek fejlesztésére
  • Együttműködési képesség és kezdeményező készség
  • Csapatmunkában való aktív részvétel

Előnyt jelent

  • Gazdasági vagy pénzügyi területen szerzett diploma
  • Trade finance területen szerzett 1-2 éves tapasztalat

Céginformáció

A KDB Bank Európa Zrt. munkatársat keres Bankműveleti Osztályvezető (Operation Team Leader) pozícióba.

Bankunk a kiemelkedő gazdaságfejlesztési és vállalatfinanszírozási szakértelemmel rendelkező koreai KDB Bank 100%-os tulajdonában lévő leányvállalata. Egyedülálló pénzügyi energia támogatja bankunkat és ügyfélkörünket, melyet a magyar és európai piacokon szerzett széles körű, közel harminc éves tapasztalatunk tesz teljessé.

Küldetésünk, hogy a KDB hálózat európai üzleti központjaként a globális szervezet nyereséges tagja legyünk, és aktívan támogassuk ügyfeleink üzleti sikereit és prosperitását. Növelni kívánjuk jelenlétünket és befolyásunkat mind a hazai, mint a szélesebb európai piacokon, egy megbízható, versenyképes, vállalatfinanszírozási fókuszú univerzális kereskedelmi bank szerepében, mely dinamikusan reagál a gazdasági környezet változásaira.

Pályázatát (magyar nyelvű önéletrajzát és motivációs levelét) bérigény megjelölésével a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva, a Bankműveleti Osztályvezető pozíció megnevezésével küldheti el részünkre.