Adatközponti operátor (floor management szakértő)

  • Cég neve

    OTP Bank Nyrt.

  • Munkavégzés helye

    Budapest

  • Elvárások

    • Nem kell nyelvtudás
    • 1-3 év tapasztalat
    • Középiskola
    • 'B' kat. jogosítvány

Feladatok:

  • Azt OTP Bank Nyrt. tulajdonában lévő adatközpontokban a banki működést támogató IT eszközök elhelyezésének megtervezése, telepítése, folyamatos kapacitás menedzsmentje,
  • Rack szekrények telepítése, IT eszközök beszerelése, kábelezés/hálózati kapcsolatok kiépítése
  • Eszközök felcímkézése, nyilvántartása és nyilvántartó rendszerek naprakész vezetése
  • Mentési adathordozók kezelése/tárolása/szállítása/nyilvántartása
  • Felügyeleti rendszerek kezelése, hiba esetén beavatkozás és első szintű hibaelhárítás
  • Szervertermi rend és szabályzatok folyamatos fejlesztése és betartatása
  • A szervertermekbe belépő külsős és belsős munkatársak kísérete, a munkavégzések felügyelete, ellenőrzése, átvétele és dokumentálása
  • A folyamatban lévő IT üzemeltetési és - infrastruktúra igények adatközpont szintű kiépítése és adminisztrációja
  •  Az infrastruktúra elemek pontos katalogizálása, naprakészen tartása
  • Szervertermek kiépítésében, bővítésében, fenntartásában és modernizációjában történő részvétel
  • Aktív együttműködés és kapcsolattartás az informatikai társosztályokkal, szolgáltatókkal, beszállítókkal és leányvállalatokkal
  • Részvétel a banki és leányvállalati informatikai és biztonsági infrastruktúrát érintő projektekben, auditokban
  • Problémák és incidensek elhárítása, felhasználói igények kiszolgálása munkaidőben és munkaidőn túl (készenléti rendszerben)
  • Változáskezelés munkaidőben és munkaidőn túl (alkalmilag), beavatkozási forgatókönyvek kidolgozása és végrehajtása
  • Napi 8 órás munkavégzés, munkaidőn túl készenléti rendszer beosztás szerint pool car használatával
  • budapesti, helyszíni munkavégzés beosztás alapján (Bp. XIII. ker.; Bp. II. ker.; Bp. XXI.ker.), a helyszínek közti közlekedés pool car használatával történik

Követelmények:

  • Legalább középfokú szakirányú (informatikai vagy műszaki) végzettség
  • Legalább 2 éves gyakorlat szervertermi floor management, vagy hasonló szakmai területen
  • B kategóriás jogosítvány
  • Hardver ismeretek (szerver, storage, network stb.)
  • Hálózati ismeretek, vezetékes hálózatépítési tapasztalat
  • Gyakorlati tapasztalat adatközpontok IT infrastruktúra üzemeltetésében, valamint
  • Kiváló kommunikációs készség írásban és szóban
  • Középfokú angol nyelvtudás
  • Folyamatközpontú munkavégzés
  • Szolgáltatói szemlélet
  • Jó problémamegoldó- és kommunikációs készség
  • Megbízhatóság, önállóság, pontos, precíz munkavégzés

Előnyt jelent:

  • Főiskolai/egyetemi szakirányú (informatikai vagy műszaki) végzettség
  • Elektromos és strukturált hálózatok kivitelezésében és üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • ITIL alapok

Amit kínálni tudunk számodra:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
  • Szakmai fejlődést
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
  • Támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • Versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Rendszerüzemeltető