Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!

Web rendszer adminisztrátor

    A Web Rendszer Adminisztrátor a National Instruments web rendszereihez (továbbiakban ni.com) kötődő rendszerkomponensek és alkalmazások bevezetését, valamint üzemeltetését illetően nyújt technikai és funkcionális támogatást. Részt vesz a végfelhasználók, üzleti csoportok, valamint az IT szervezet közötti kommunikációban, illetve kapcsolatot tart a Web Systems csoport által támogatott alkalmazásokat és rendszerkomponenseket fejlesztő belső csoportokkal, külsős cégek technikai támogató részlegeivel.

Feladatok:

  • Web alkalmazások, valamint azok felhasználóinak és fejlesztőinek támogatása,
  • Az ni.com webes rendszerek üzemeltetése, felügyelete, hibaelhárítása,
  • Hibák felderítése a web rendszerek különböző területein, pl. hálózat, adatbázis webes/alkalmazás szerver, operációs rendszer, ill. az alkalmazás rétegben,
  • Részvétel a rendszer biztonságos üzemeltetését elősegítő karbantartásokban, fejlesztésekben, valamint rendszeres web releasekben,
  • A rendszerekhez kötődő dokumentációk kialakítása, karbantartása.

Elvárások:

  • Informatikai területen szerzett diploma (legalább Bsc),
  • Jó angol-nyelvtudás (szóban és írásban),
  • Magas szintű ismeretek a következőkben: HTTP/HTTPS protokoll, egyéb internetes protokollok, FTP, tűzfalak és proxy működés ismeretek,
  • Erős scripting ismeretek Bash shell, Python vagy egyéb,
  • Webes alkalmazások biztonsági ismeretei,
  • Ügyfélközpontú hozzáállás,
  • Önálló munkavégzési képesség.

Előnyt jelent az alábbi ismeretek/tapasztalatok megléte:

  • AEM (Adobe Experience Manager) tartalomkezelő rendszer ismerete,
  • 1-2 év Unix és Web server adminisztrációban szerzett tapasztalat,
  • TCP/IP hálózatok, hálózati útválasztás, DNS és LDAP/AD ismeret,
  • Cluster megoldások, illetve terhelés elosztó rendszerek (load balancer) ismerete,
  • Adatbázis adminisztrációs (Oracle, mySQL, Mongo, etc), valamint Java fejlesztői ismeret,
  • Teljesítmény menedzsment eszközök ismerete (OpNet AppInternals Xpert),
  • Splunk, Varnish, Coherence, Attivio keresőmotor ismerete.

Amit kínálunk:

  • Szakmai szintnek megfelelő, versenyképes fizetés és díjnyertes cafeteria rendszer,
  • Változatos, sokoldalú munka,
  • Barátságos kollégák, cégszintű, rendkívül segítőkész és befogadó kultúra,
  • Önállóság, saját ötletek megvalósításának támogatása,
  • Több irányú szakmai fejlődési lehetőség.

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Hálózati és Rendszermérnök
  • Rendszergazda
  • Rendszerüzemeltető, Karbantartó
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Debrecen

Vegye fel a munkaadóval a közvetlen kapcsolatot a jelentkezem gombra kattintva.

A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: Web rendszer adminisztrátor
  • Rövid pozíció név: Rendszer adminisztrátor
  • Hirdető cég: NI Hungary Kft.
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Hajdú-Bihar megye
  • Város: Debrecen
  • Feladatok: Web alkalmazások, valamint azok felhasználóinak és fejlesztőinek támogatása, Az ni.com webes rendszerek üzemeltetése, felügyelete, hibaelhárítása, Hibák felderítése a web rendszerek különböző területein, pl. hálózat, adatbázis webes/alkalmazás szerver, operációs rendszer, ill. az alkalmazás rétegben, Részvétel a rendszer biztonságos üzemeltetését elősegítő karbantartásokban, fejlesztésekben, valamint rendszeres web releasekben, A rendszerekhez kötődő dokumentációk kialakítása, karbantartása.
  • Elvárások: Informatikai területen szerzett diploma (legalább Bsc), Jó angol-nyelvtudás (szóban és írásban), Magas szintű ismeretek a következőkben: HTTP/HTTPS protokoll, egyéb internetes protokollok, FTP, tűzfalak és proxy működés ismeretek, Erős scripting ismeretek Bash shell, Python vagy egyéb, Webes alkalmazások biztonsági ismeretei, Ügyfélközpontú hozzáállás, Önálló munkavégzési képesség.
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot
  • Feladás dátuma: 2018-02-19
Állás, munka még: NI Hungary Kft.>