A Magyar Turisztikai Ügynökség és a Magyar Divat és Design Ügynökség keres

vállalati jogász

pozícióba új kollégát.

A pozíció keretében elsősorban turizmus ágazatának témakörét érintő jogi feladatokra keresünk munkatársat. A munkakör sokrétű, így a vállalati jogi feladatok széles palettájának megismerését és gyakorlati elsajátítását biztosítja a leendő kollégánknak.

Feladatok:

  • polgári és kereskedelmi jogi szerződések véleményezése és szerkesztése magyar és angol nyelven;
  • beszerzési és munkajogi szerződések, állásfoglalások készítése;
  • belső szabályzatok jogi szempontú véleményezése, jogszabályok változásainak nyomon követése, ezekről igény esetén összefoglaló készítése, alkalmazásuk támogatása;
  • EU-s és hazai jogi aktusok, versenyjogi, szellemi alkotásokhoz kapcsolódó jogok és a támogatási szabályok értelmezése, alkalmazása;
  • közreműködés jogszabálytervezetek véleményezésében;
  • belső szakmai anyagok, így pl. testületi előterjesztések, vezetői összefoglalók, tájékoztató anyagok, jogi állásfoglalások elkészítése;
  • komplex, egyedi ügyekben történő jogi szakvélemény nyújtása.

Elvárások:

  • jogi egyetemi diploma
  • legalább 1 év munkatapasztalat
  • kereskedelmi, társasági jogi, munkajogi és a polgári jogi területen való jártasság
  • magabiztos szakmai angol nyelvhasználat szóban és írásban egyaránt
  • precíz és önálló munkavégzés
  • számítógépes programok felhasználói ismerete (Office, jogtár és cégtár is)
  • előnyt jelent belső jogász (in-house lawyer) tapasztalat

Személyes követelmények:

  • kiemelkedően jó logikai és elemző készség
  • otthonosan mozog modellezési, elemzési, tervezési feladatokban
  • megbízható, precíz munkavégzés
  • probléma megoldó képesség
  • önállóság
  • rugalmasság
  • terhelhetőség

Amit nyújtunk:

  • teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaviszony
  • versenyképes jövedelem
  • céges telefon
  • laptop
  • cafeteria juttatás a szabályzatnak megfelelően

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Egyetem

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest