AZ OTP BANK NYRT.
pályázatot hirdet

vállalati hitelmonitoring szakértői

munkakör betöltésére

    Az OTP Bank Nyrt. Vállalati Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Akvizíciós Kockázatkezelési Főosztálya új munkatársat keres központi vállalati hitelmonitoring szakértői munkakör ellátására.

Feladatok:

  • Közép, nagyvállalati és projektfinanszírozási ügyfélportfolió folyamatos nyomon követése, problémás ügyletek beazonosítása, javaslattétel a kezelési stratégiára;
  • Ügyfélminősítések validációja, rendszeres és rendkívüli monitoring, ügyletminősítések elvégzése;
  • Üzleti terület támogatása a figyelmeztető jelek, illetve a potenciálisan problémás, vagy problémás ügyfelek kiszűrésében; ehhez kapcsolódóan problémás ügyfelek kiszűrését támogató megoldások kidolgozása, rendszeres felülvizsgálata, módosítása;
  • Kapcsolattartás társterületekkel a hitelezési folyamat során illetékesség szerint felmerülő feladatok tekintetében; társterületek szakmai támogatása, és igény esetén oktatás;
  • Részvétel fejlesztési projektekben (hitelezési folyamat, monitoring, előterjesztési formátumok, stb.);
  • Monitoring folyamatok IT fejlesztésében üzleti specifikációk készítése, folyamatos nyomon követése, tesztelése és teszt jegyzőkönyvek készítése;
  • Vezetői riportok, prezentációk készítése, képviselete.

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség;
  • Pénzintézetnél vállalati kockázatelemzői, kockázatkezelői és/vagy restrukturálási területen szerzett legalább 3 éves gyakorlat;
  • Restrukturálási eszköztár ismerete és annak alkalmazása problémás ügykezelés során;
  • Angol középfokú nyelvismeret írásban és szóban egyaránt;
  • Magas szintű felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MsOffice, BI szoftverek ismerete);
  • Hatékony önálló munkavégzés, megoldásorientált, proaktív hozzáállás;
  • Jó elemzési és kommunikációs készség;
  • Kreativitás, fejlődőképesség, komplex gondolkodásmód;
  • Precíz munkavégzés, terhelhetőség.

Előnyt jelent:

  • Egyes iparágak alapos ismerete, ágazati elemzések készítésében szerzett szakmai tapasztalat;
  • Vállalati behajtási folyamat, jogszabályok ismerete;
  • Jogi másoddiploma;
  • Rendszerfejlesztésben, projektszervezésben szerzett tapasztalat;
  • Magas szintű, haladó excel ismeretek;
  • Azonnali munkakezdés.

Amit kínálunk:

  • változatos szakmai kihívások, fejlődési lehetősséggel
  • stabil hátterű magyar pénzintézetnél magas színvonalú szakmai környezet
  • versenyképes jövedelem és juttatási csomag

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Elemzés
  • Kockázatkezelő
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest