Text analyst (data scientist)

Budapest

Az új munkatárs feladatai:

  • Üzleti igények szöveganalitikai operacionalizálása
  • Szöveganalitikai modellek készítése (szótáralapú, felügyelt gépi tanítási modellek)
  • Automata riportszolgálat kiépítése
  • A riportszolgálat eredményeinek vizualizációja és prezentációja
  • Szöveganalitikai információkkal összekapcsolt statisztikai modellezés releváns üzleti változók bevonásával
  • Üzleti kérdésekhez kapcsolódó hipotézisek felállítása és statisztikai tesztelése
  • Adatvezérelt üzleti döntések támogatása az OTP Bank számára
  • A statisztikai és gépi tanulási irodalom nyomon követése, a legújabb módszerek megismerése, tesztelése, banki adatokon történő alkalmazása

Akit keresünk:

  • Kvantitatív területen szerzett egyetemi\osztatlan\MSc diploma (közgazdász, matematikus, informatikus)
  • Min. 3 éves, elemzői\modellezői munkakörben szerzett tapasztalat
  • NLP tapasztalat
  • Érdeklődés üzleti\gazdasági problémák iránt
  • Alapvető statisztikai ismeretek (matematikai-statisztikai modellezés, regresszió, klaszterezés, hipotézisvizsgálat)
  • Tapasztalat SPSS Modeler használatában
  • Tapasztalat az alábbiak közül legalább az egyik adatelemzési eszköz használatában: R, Python, Matlab, Octave, Julia, Stata, EViews, KNIME, RapidMiner, SAS)
  • Adatbázis lekérdezési ismeretek (SQL)
  • Magas színvonalú, önálló, felelősségteljes munkavégzés
  • Proaktív hozzáállás, új ötletek/megoldások kezdeményezése, pontosság, megbízhatóság
  • Jó problémamegoldó és együttműködő képesség
  • Nyitottság a folyamatos tanulásra, új ismeretek elsajátítására
  • Elemző, analitikus szemléletmód
  • Logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Min. középfokú angol nyelvtudás szóban és írásban (szakirodalom olvasása)

Előnyt jelent:

  • Banki folyamatok, pénz-, tőke és értékpapírpiaci termékek ismerete
  • Haladóbb jellegű ökonometriai ismeretek (GLM, idősorelemzés)
  • Gépi tanulási ismeretek (elasztikus hálók, döntési fa, random forest, gradient boosting, SVM, neurális hálók)
  • Business Intelligence eszközök ismerete (Tableau, MS Power BI

Amit kínálunk:

  • Határozatlan idejű munkaszerződés
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség
  • Innovatív környezet, újszerű feladatok, saját fejlesztési ötletek megvalósításának lehetősége
  • Nagy mennyiségű adat elemzésének lehetősége megfelelő infrastruktúrán
  • Hosszabb távú elemzési projektekben való részvétel

Egyéb információ az állásról:

    Jelentkezési határidő: 2019.11.08.

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Elemzés
  • Oktatás, Kutatás, Tudomány
  • Matematikus
  • Pénzügy, Könyvelés
  • Üzleti elemző
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, jelentkezzen az OTP Karrier Portálján!