Az ICT igazgatóság a KBC magyarországi érdekeltségei számára biztosít magas színvonalú informatikai megoldásokat. Megtervezzük, kialakítjuk és üzemeltetjük a Bankcsoport informatikai rendszerét. A Közép-európai adatközpontunk magas színvonalú adatközpont szolgáltatásokat nyújt a közép-európai (Csehország, Szlovákia, Belgium, Írország) KBC Group szervezetek számára.

technical architect

Főbb feladatok

    Tervezés:
  • Az általa támogatott ICT infrastruktúra területre vonatkozóan – az összes IT és üzleti fejlesztés technológia megoldás irányának kijelölése.
  • IT és üzleti fejlesztésekben, a prestudy-kban a technológia és üzemeltetési követelmények kidolgozásának előkészítése.
  • Rendszermérnökök támogatása az infrastruktúra-fejlesztések előkészítésben, kidolgozásában.
  • ICT infrastruktúra területek architektúrájának, stratégiájának kialakításában történő részvétel, támogatás.
  • Az egyes infrastruktúra területek fejlődésének, szolgáltatásának figyelemmel kísérése az adott területek rendszermérnökeivel együttműködve, az infrastruktúra szervizkatalógusának kialakítása.
  • Az informatikai piacon jelentkező új, banki környezetben használható eszközök, rendszerek és módszerek folyamatos figyelése, információcsere az infrastruktúra-szolgáltatókkal, szállítókkal.
  • Szakmai együttműködés a feladatkörben érintett ICT szakterületekkel és banki szervezeti egységekkel.
  • Önálló koordinációs és nyomon követési tevékenység a kisebb infrastrukturális átalakítási tevékenység megvalósításában.
  • Negyedéves rendszerességgel történő technológiai áttekintés készítése a vezetővel közösen kiválasztott témakörök kapcsán. Éves szinten önálló infrastruktúra fejlesztési javaslattétel megtakarítási, költséghatékonysági, továbbá teljesítmény javítási szempontokkal.

Munkakör betöltésének feltételei

  • Szakirányú felsőfokú végzettség.
  • Az informatikai infrastruktúra területek elemeinek, termékeinek, folyamatainak és tevékenységeinek átfogó ismerete.
  • Legalább 5 év erős, informatikai gyakorlat részben – lehetőleg különböző – üzemeltetési területeken.
  • Angol nyelv tárgyalási szintű ismerete.
  • Önálló döntéshozatali és kezdeményező képesség az infrastruktúra tervezéshez kapcsolódó döntések kapcsán.
  • Elemzőkészség, alternatívák feltárása és azon súlyozási feltételeinek létrehozatala.
  • Jó kommunikációs készségek.

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Projektmenedzsment
  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Felsőfok/tárgyalóképes szint

Munkavégzés helye:

1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 9.

Amennyiben szívesen csatlakozna csapatunkhoz, küldje el fényképes szakmai önéletrajzát az alábbi „Jelentkezem” gombra kattintva.