Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!

Tech People is a European provider of technical skills permanent recruitment and temporary contracting services for multiple industries.
Our client is a multinational company that is, among other activities, providing their clients with IT solutions on many fields.
We are now searching for a

TABLEAU DEVELOPER (AK)

The developer is responsible for development and support of Tableau reports.
The successful candidate will have 2+ years of proven experience in data visualization and reporting with minimum one year of Tableau expertise. Should have worked with structured, unstructured, semi-structured data.

Tasks:

  • Developing new tableau reports based on the business requirements
  • Enhancements / Fixes to existing reports

Requirements:

  • Strong technical experience on Tableau
  • Sound understanding of data visualization concepts
  • Good knowledge of PL/SQL
  • Minimum 2 years IT experience

Desired:

  • OBIEE
  • ODI

Other information:

  • Start: ASAP

Sectors:

  • IT Development
  • IT Consultant, Analyst, Auditor
  • Programmer, Developer

Location:

Budapest

Please send your CV online in English

Kérjük értékelje, hogy mennyire találja vonzónak a hirdetést!

Az Ön szavazata:
Összes szavazat:
db szavazat
Állás, munka még: Tech People Hungary Kft.>
A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: Tableau developer (AK)
  • Rövid pozíció név: Fejlesztő
  • Hirdető cég: Tech People Hungary Kft.
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Feladatok: Developing new tableau reports based on the business requirements Enhancements / Fixes to existing reports
  • Elvárások: Strong technical experience on Tableau Sound understanding of data visualization concepts Good knowledge of PL/SQL Minimum 2 years IT experience
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: 1-3 év szakmai tapasztalat
  • Feladás dátuma: 2017.06.16