Szoftvertesztelő (ES-4116)

Elvégzendő feladatok:

  • Tesztelendő rendszerek alapos megismerése, üzleti logika átlátása
  • Tesztelés részletes megtervezése, tesztelési terv írása
  • Logikus, jól felépített tesztesetek készítése
  • Alapos, részletekbe menő tesztelés végrehajtása
  • Eredmények kiértékelése, riportálás
  • Tesztelést segítő scriptek, kisebb tesztprogramok írása
  • Tesztelést segítő alkalmazások kiválasztása, beüzemelése
  • Automatizált tesztfolyamatok összeállítása

Elvárások:

  • 2-3 éves tesztelői gyakorlat
  • Windows, Linux, legalább felhasználói szintű ismerete
  • Legalább alapfokú adatbázis-kezelői ismeretek (select, insert, stb.)
  • Hálózati alapismeretek, alapfokú hálózati kommunikációs ismeretek, hálózati forgalom analízis eszközök

Előnyök:

  • Teszteszközök ismerete (JMETER, Rest-Assured, Selenium, stb.)
  • Programozói képességek (Unix shell script, Java, C/C++, C# közül egy vagy több ismerete)
  • Hibakezelő és verziókövető rendszerek ismerete
  • SCRUM módszertan ismerete, jártasság
  • ISTQB vizsga

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Tesztelő, Tesztmérnök
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Munkavégzés helye:

Budapest