WHC Diák Iskolaszövetkezet
Would you like to actively use your English and German language skills? Do you want to work, but do not have any experience yet? You are looking for a job in the catchment area of Pécs? This is the perfect opportunity for You! We are looking for new employees for our international trading Partner in Service Desk Agent/Help Desk positions.

Service Desk Agent/Help Desk - Student work (TW-4912) - Diákmunka

Feladatok:

  • Processing of requests received by phone and e-mail
  • Transmission of error tickets to various solution teams
  • Full assistance to Service Desk Agent colleagues
  • Continuous communication with foreign colleagues in German and English

  • English AND German knowledge
  • Have at least completed secondary education
  • Independent, responsible work

Amit kínálunk:

  • Varied and interesting tasks
  • Pleasant working environments
  • A secure, long-term employment opportunity
  • 1970 Ft/hour Gross

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • IT support, Helpdesk

Szükséges tapasztalat:

  • Nem igényel tapasztalatot

Szükséges végzettség:

  • Általános iskola

Szükséges nyelvtudás:

A felsoroltak közül mindegyik:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)
  • Német (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Diákmunka

Munkavégzés helye:

Pécs

Jelentkezni a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva tud.

Egyéb információ:

SERVICE DESK AGENT