A Takarék Csoport a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint ezer bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

A Takarék Csoport új munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

Senior IT biztonsági szakértő

FELADATOK:

  • Informatikai biztonsági stratégia működtetése
  • Biztonsági megoldások kialakítása, véleményezése és szakértői támogatás nyújtása
  • Biztonsági ellenőrzések végrehajtása, a felmerülő problémák kezelése
  • Szakértőként elemezni a cyber incidenseket és csalásokat, megoldásokat kínálni az előzetes felismerésükre
  • Részvétel a folyamatban lévő cyber incidensek kezelésében, elhárításában
  • MNB szabályzati elvárásoknak történő megfelelősség működtetése
  • Közreműködik az információbiztonsági (MNB) auditokban
  • Irányelvek kidolgozása az Információbiztonság operatív szabályozására vonatkozóan és megvalósítása a vállalatcsoporton belül
  • Információbiztonsági incidensek vizsgálata és értékelése
  • Szakterületi beszállítók koordinálása és együttműködése az IT szakterületekkel
  • Jogszabályi változások követése és hatásainak vizsgálata
  • Biztonsági belső operatív szabályzatok oktatása

ELVÁRÁSOK:

  • Felsőfokú szakirányú informatikai végzettség
  • Legalább 3 éves banki területen szerzett, valamint minimum 5 éves releváns szakmai tapasztalat
  • Szakmai angol nyelvismeret írásban és szóban egyaránt
  • Nemzetközileg elismert minősítés (CISA,CISM,CISO, CISSP, CRISC, CIPP, CIPT)
  • Nemzetközileg elfogadott információbiztonsági szabványok, ajánlások általános szintű ismerete
  • ITIL ismeret
  • ISO/IEC 27001 ismerete

ELŐNY:

  • Banküzemmel, pénzügyi szervezetekkel összefüggő tapasztalat
  • Információbiztonsági területen szerzett legalább 5 éves tapasztalat
  • Szervezetfejlesztési gyakorlat
  • Belső és/vagy külső IT biztonsági audittapasztalatok

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Információbiztonság
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését a Jelentkezés gombra kattintva elküldheti hozzánk pályázati anyagát Karrier felületünkön keresztül.