Senior automatizáló tesztelő

Magyarország egyik meghatározó banki szereplőjéhez keresünk új kollégát senior automatizáló tesztelő pozícióba.

Feladatok

  • Részvétel és koordináció a tesztelői csapat munkájában
  • Juniorok szakmai mentorálása
  • Tesztelési folyamatok fejlesztésében, optimalizálásában való közreműködés
  • Teszt forgatókönyvek és tesztesetek összeállítása,
  • Tesztstratégia kialakítása,
  • Tesztautomatizáló keretrendszer bővítése és fejlesztése,
  • Teszt specifikációk készítése
  • Automatizált tesztek megtervezése és implementálása

Elvárások

  • 3-5 év automatizált szoftvertesztelésben szerzett tapasztalat,
  • Agilis módszertanok és további módszertani ismeretek: BDD, CI/C,
  • Legalább egy programozási nyelv ismerete – Java preferált,
  • Az alábbi eszközök, technológiák ismerete: Jenkins, JMeter, Maven, Git, Docker,
  • AT eszközök ismerete (pl. Selenium, Appium, stb.),
  • CI eszközök ismerete (pl. Jenkins),
  • SOA és microservice alkalmazásokkal kapcsolatos ismeretek, ezek tesztelésében jártasság,
  • Tesztelési módszerek, tesztelési fajták széleskörű ismerete (funkcionális, nem funkcionális, integrációs, smoke, performancia, stb.),
  • Aktív középfokú angol nyelvismeret, szóban és írásban,
  • Rendszerszemlélet, proaktivitás és precizitás.

Előnyt:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség,
  • Webservice, REST, EJB, MQ ismeretek, aszinkron, szinkron kommunikációs formák ismerete,
  • ISTQB vizsgák,
  • Webes technológiák ismerete: HTTP, REST, SOAP, HTML, Javascript, XML, JSON,
  • Adatbáziskezelői ismeretek (SQL),
  • Felhasználói szintű Linux ismeretek,
  • WAS, JBoss alkalmazásszerverek ismerete,
  • Kubernetes, Openshift, konténerizációs technológiák.

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Programozó, Fejlesztő
  • Tesztelő, Tesztmérnök
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest II. Kerület

Küldd el az önéletrajzod nekünk a "Jelentkezem" gombra kattintva.