Senior adatmérnök / Java fejlesztő

UNIQA Raiffeisen Software Service Kft.

1053 Budapest, Szép utca 2.

Az ausztriai UNIQA Konszern magyarországi szoftverfejlesztő partnereként már több, mint 25 éve végzünk IT szolgáltatásokat anyavállalatunk számára.

Budapesti csapatunk erősítésére, az UNIQA vállalati adatplatformjának kiépítésére és létrehozására keresünk motivált kollégát "Adatintegráció és Big Data" projektünkhöz az alábbi munkakörbe:

A MUNKAKÖR CÉLJA:

  • Vállalati szintű adatintegrációs és adatbeviteli megoldások megvalósítása a Big Data technológiák felhasználásával
  • Közreműködés egy agilis csapatban, amely elkötelezett a magas minőségű eredmények gyors szállítása iránt az ETL, az adatintegráció és a Big Data eszközcsomag használatával, nemzetközi kollégákkal együtt
  • A meglévő adatintegrációs alkalmazások életciklusának támogatása
  • A meglévő eszközök/keretrendszerek átalakítása holisztikus "Data-as-a-Service" platformmá

FŐBB FELADATOK:

  • Az UNIQA adatmegoldásainak megvalósítása:
    • Adatbeviteli megoldások fejlesztése, karbantartása és tesztelése "alulról felfelé" a forrástól (pl. legacy / mainframe / near real time) a célpontig (fájlok / interfészek / adatmárkák)
    • Change Data Capture folyamatok megvalósítása, amelyek lehetővé teszik az UNIQA számára a valós idejű adatfolyamok használatát  (pl. Kafka).
    • DevOps rutinok és eljárások javítása
  • Adatfeldolgozó rendszereket és ETL-csatornákat épít a Hadoop ökoszisztémában (Spark, Hive, HBase, Impala, Nifi)
  • Hozzájárul az adatkezeléshez az adatvonalak, az adatkatalogizálás és az adatmodellezés lehetővé tétele tekintetében
  • Motivált, interdiszciplináris csapatban dolgozik együtt különböző üzleti érdekeltekkel, architektekkel, adatmérnökökkel, rendszermérnökökkel és adattudósokkal mind az üzleti, mind az informatikai területről

ELVÁRÁSAINK:

  • Legalább 3 év Java-fejlesztés vállalati környezetben
  • Nagyfokú jártasság a Big Data Hadoop/Spark/Hive/HBase/Impala/Kudu ökoszisztémákban,
  • pl. Cloudera/Hortonworks
  • A legmodernebb adatintegrációs és ETL (pl. Nifi, AirFlow, Talend), valamint adatreplikációs és üzenetközvetítő (pl. Kafka) eszközökben való magas szintű jártasság
  • Tapasztalat a CICD (Jenkins, Hudson), IaC és DevOps eszköztárakkal (Ansible, Terraform, Kubernetes)
  • Tapasztalat az alkalmazások felhőinfrastruktúra-szolgáltatók használatával történő beállításában
  • Kiváló szóbeli és írásbeli kommunikációs készség német és angol nyelven (német nyelvtudás előny)
  • Kiváló csapatjátékos, aki képes problémamegoldóan, agilis környezetben dolgozni

ELŐNYT JELENT

  • FinTech / biztosítási tapasztalat
  • Különböző programozási vagy szkriptnyelvek, például SQL (ANSI és dialektusok), Python, R, Perl, Ruby ismerete
  • Az adatkezelési és adatkatalogizálási eszközök ismerete (pl. Apache Atlas / Cloudera Navigator)

Munkavégzés helye: 1053 Budapest, Szép utca 2.

CSATLAKOZNÁL?

Légy tagja egy sikeres és jó hangulatú csapatnak, ahol belvárosi iroda, jó munkakörülmények, modern munkakörnyezet, nyugodt, szakmai légkör vár.

Amennyiben szeretnél a biztosítói szféra számára fejlesztési projektekben részt venni, várjuk jelentkezésed magyar és német/angol nyelvű önéletrajzzal és a fizetési igény megjelölésével!

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Programozó, Fejlesztő