Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!

Security Officer (Budapest)

Your tasks

  • Develops and maintains corporate information security standards and guidelines
  • Performing risk assessment and analysis
  • Develop new IT security polices/processes/procedures
  • Review and update existing corporate security polices/processes/procedures
  • Communicate security related issues to the employess or to the management
  • Manage the implementation of corporate policies/processes/procedures/programs
  • Review and analyse the implementation possibilities
  • Control the security considerations in a project
  • Perform security audits inside ITSH
  • Analize and manage security incidents and define the necessary actions
  • Cooporation with real estate management and corporate management define physical security requirements
  • Participate in the central (DTAG/TSI) security activities

If you have…

  • BSc/MSc degree
  • Fluent English knowledge
  • At least 1-3 years relevant experience
  • Driving licence
  • Good communication skills
  • Ability to handle stress
  • Capable of hard work
  • Advantage:Degree in computer science

Location

Budapest

Kérjük értékelje, hogy mennyire találja vonzónak a hirdetést!

Az Ön szavazata:
Összes szavazat:
db szavazat
Állás, munka még: IT Services Hungary Kft.>
A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: Security Officer (Budapest)
  • Hirdető cég: IT Services Hungary Kft.
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Feladatok: Develops and maintains corporate information security standards and guidelines Performing risk assessment and analysis Develop new IT security polices/processes/procedures Review and update existing corporate security polices/processes/procedures Communicate security related issues to the employess or to the management Manage the implementation of corporate policies/processes/procedures/programs Review and analyse the implementation possibilities Control the security considerations in a project Perform security audits inside ITSH Analize and manage security incidents and define the necessary actions Cooporation with real estate management and corporate management define physical security requirements Participate in the central (DTAG/TSI) security activities
  • Elvárások: BSc/MSc degree Fluent English knowledge At least 1-3 years relevant experience Driving licence Good communication skills Ability to handle stress Capable of hard work Advantage:Degree in computer science
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: 1-3 év szakmai tapasztalat
  • Feladás dátuma: 2017.05.24