MKB Bank Nyrt.

Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő univerzális bankjaként küldetésünk, hogy ügyfeleink számára olyan termékeket és szolgáltatásokat nyújtsunk, amelyek segítik őket céljaik elérésében. Restrukturálási munkatársként a terület kezelésbe kerülő banki ügyfelek esetében olyan finanszírozási struktúra és kockázati megoldások kidolgozásában és megvalósításában számítunk szakértelmedre, amely minimalizálja a bank veszteségét, és elősegíti az ügyfelek normál üzleti kezelésbe való visszakerülését. Amennyiben szívesen dolgoznál érdekes, változatos feladatkörben, és motiválnak a kihívások, jelentkezz csapatunkba!

Restrukturálási munkatárs

Feladatok:

  • Ügyfelek részére finanszírozási struktúra és kockázati megoldások kidolgozása, jóváhagyatása és megvalósítása
  • Az ügyek átvételekor a kiindulási helyzetértékelés elkészítése, javaslattétel a szükséges intézkedések megtételére
  • A hiteldosszié áttekintése, valamint az ügyféllel történő kapcsolatfelvétel alapján az ügyfél hitel portfóliójának megismerése
  • Ügyfél- és ügyletminősítések elkésztése
  • Speciális szerződéses konstrukciók kidolgozása
  • Reorganizáció érdekében javaslattétel többletfinanszírozás feltételeinek, biztosítéki struktúrájának kialakítására
  • A nem reorganizálható ügyfelek esetében javaslattétel a jogi eljárások megindítására, és a szükséges előterjesztések elkészítése
  • Átstrukturálással nem kezelhető, lejárt, felmondott expozíciók teljes körű kezelése, jogi eljárásokba való becsatlakozás
  • A szindikált ügyek kapcsán aktív közreműködés az ügynökkel és a szindikátus tagjaival
  • A területre vonatkozó rendszeres és ad hoc jelentések elkészítése
  • Nyilvántartások készítése és karbantartása.
  • Külső intézményi körrel (pl. GHG, AVHGA) és belső társterületekkel történő rendszeres kapcsolattartás

Elvárások:

  • Legalább 5 éves banki hitelezési, kockázatkezelési, vagy work out gyakorlat
  • A gazdaság folyamatainak makro- és mikroszintű ismerete
  • Törvényi előírások (ezen belül különösen a csőd-felszámolási, végrehajtási, illetékekről szóló törvények, valamint a Ptk. részletes ismerete) ismerete
  • Jogi dokumentumkészítési ismeretek
  • Szakirányú közgazdasági felsőfokú iskolai végzettség
  • Magas szintű számviteli ismeretek
  • Angol nyelv szakmai középfokú vagy felsőfokú ismerete

Amit kínálunk:

  • Versenyképes bérezést kínálunk
  • Kihívásokkal teli, felelősségteljes munkát végezhetsz
  • Fejlődési és szakmai képzési lehetőségeket nyújtunk
  • Kedvezményes sportolási lehetőséget biztosítunk
  • Támogató, barátságos cégkultúrában, jó hangulatú csapatban dolgozhatsz
  • Karrierlehetőséget kínálunk Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő pénzintézeténél
  • Home Office lehetőség

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Kockázatkezelő
  • Elemzés
  • Pénzügy, Könyvelés
  • Elemző, Tanácsadó

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest

Amennyiben szeretnél csatlakozni csapatunkhoz, jelentkezz a "jelentkezem" gombra kattintva.