A Magyar Posta Zrt.

IT Megoldások Igazgatósága

RENDSZERSZERVEZŐ (MEGOLDÁSTERVEZŐ)

munkatársakat

keres

Ha szeretnél az ország egyik legnagyobb informatikai szervezetében egy jó csapatban, változatos munkát végezni,

ha nyitott vagy a tanulásra, és határozott a tudásod érvényesítésében és átadásában, valamint komplex informatikai fejlesztések IT megoldás szintű tervezésében, a megoldásban érintett informatikai rendszerek követelményspecifikációjának koordinálásában részt venni, akkor nálunk a helyed!

Új kollégaként feladataid lesznek:

  • Megoldástervezőként az adott üzleti igényhez tartozó funkciók, folyamatok megtervezése, az érintett rendszereken átívelően.
  • A megoldásszintű informatikai megvalósíthatósági terv elkészítése, beleértve a magasszintű architektúratervet és a fejlesztéshez várhatóan szükséges erőforrás- és kompetencia-igényt
  • Az EAM eszközben a tervezett informatikai rendszerek, tervek naprakészen tartása.
  • Az IT-ipar, technológia fejlődési irányainak nyomon követése, azok adaptálása a Postára. Innovációs megoldások kidolgozása
  • Tervezőkkel, rendszerszervezőkkel való együttműködés (tervezés koordinálása a magas színvonalú teljes IT megoldás érdekében)
  • A felelősségébe utalt rendszerek esetében a beszerzéshez szükséges műszaki dokumentáció elkészítése
  • Az informatikai követelmények meghatározása, az elkészült rendszerszintű követelményspecifikációk közötti összhangjának ellenőrzése
  • A kialakítandó komplex rendszer rendszerelemzési munkafolyamat végrehajtása, a rendszerelemzési munkafolyamat ellenőrzése.
  • A fejlesztés során előálló, az átadáshoz szükséges dokumentumok véleményezése és validálása
  • Kapcsolattartás a rábízott informatikai rendszer fejlesztővel
  • Részvétel a fejlesztések átvételében
  • A rábízott alkalmazások ismerete; tovább fejlesztésben és üzemeltetés-támogatásban is a rendszerfelelősi feladatok (L3) ellátása
  • Üzemeltetésben tapasztalt problémák  alapján a tovább fejlesztési igények definiálása.
  • Konkrét projektek:

VÁM-2021 rendelkezések és EU-szabályok változásával járó  külföldi küldemények kezelésének  megváltoztatása ( integrálva VÁM-rendszerekkel, illetve nemzetközi HUB-bal ) kapcsán a  VÁM kezelő rendszerfejlesztők munkáját  támogatja (kapcsolódások tisztázását segíti; e2e folyamatokba való illesztéséről gondoskodik)

Elvárások:

  • felsőfokú műszaki/informatikai/postaforgalmi végzettség
  • vállalati architektúra tervezői ismeretek
  • rendszerszervezői gyakorlat
  • üzleti követelményelemzés

Előnyt jelent:

  • Speciális szakmai ismeret: logisztikai folyamatok általános ismerete
  • Enterprise Architect eszközök, módszertanok ismerete (pl.EA, SAMU, UML))
  • Adattárház/BI rendszerek ismerete
  • Pénzforgalmi és postaforgalmi rendszerek ismerete
  • Angol nyelv kommunikációs szinten, angol nyelvű dokumentáció olvasása
  • Koordinátori, projektvezetői gyakorlat

Amit kínálunk:

  • Megbízható, stabil cégkörnyezet
  • Szakmai kihívást jelentő, érdekes feladatok
  • Hosszú távú, stabil munkalehetőség
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Igényes munkakörnyezet, összetartó profi csapat.

A munkakör betölthető: azonnal

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Projektmenedzsment
  • Rendszertervező

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest, XIII. kerület

Jelentkezésedet részletes magyar nyelvű szakmai önéletrajz megküldésével, valamint a fizetési igény megjelölésével a Jelentkezem gombra kattintva várjuk.