Quality mérnök (m/f/d) - Tatabánya, HU

Mint Quality mérnök kulcs szerepet töltesz be tatabányai gyárunkban amely az Aptiv Connection Systems üzletágát kéviseli Magyarországon. Hatékonyan tudsz irányítani egy 9 fős szakmai csapatot egy szerteágazó, felelősségteljes munkakörben.

Nincs számunkra lehetetlen feladat, nálunk önálló terepet kap kíváncsiságod, miközben jól érezheted magad és sikereket könyvelhetsz el magadnak.

Feladataid lesznek:

  • Tervezett: a stratégia és a célok alapján a mindenkori prioritásnak megfelelően általa elkészített terv szerinti
  • Módszeres: az információk első kézből történő beszerzése és felülvizsgálata a helyszínen auditálás technikájával
  • Folyamatközpontú: egy folyamat során végrehajtott feladatok nem csak önmagukban megfelelőek, hanem egymáshoz való kapcsolódásuk alapján a folyamat egésze is helyesen működik

Beszállítók vonatkozásában:

  • Beszállítói probléma esetén reklamáció indítása, nyomonkövetése a beszállító felé, a szükséges intézkedések meghozása
  • Beszállítói auditok levezetése
  • Területét érintő beszállítói PPAP-ek bekérése, jóváhagyása

Minőségügyi folyamattal kapcsolatban:

  • Részvétel a belső audittervek elkészítésében
  • Folyamat auditok végrehajtása
  • Észrevételeit dokumentálja, fejlesztési javaslatait a folyamatban érintett közép és felsővezetőkkel és a minőségbiztosítási vezetőkkel megbeszéli
  • A jóváhagyott fejlesztések megvalósulásának nyomon követése, felülvizsgálata és dokumentálása, rendszeres állapotjelentés készítése
  • A jelentések előkészítésének támogatása, adatszolgáltatás a vezetőség felé
  • AM rendszer felügyelete, a területét érintő akciók elvégzése
  • Selejtelemzés készítése, red bin review folyamatban aktív résztvétel, akciók kidolgozása a folyamat/gyártómérnök bevonásával
  • Workshopokban való résztvétel és a team munkájának aktív segítése
  • HNS program kezelése, mérési feladatok létrehozása, SPC folyamatok felügyelete
  • Delegáció esetén részvétel az új termékek gyártásba történő bevezetésében. Gyártósor áttelepítésénél a minőségbiztosítási eljárások betartásának felügyelete. (APQP folyamat felügyelete) Aktív részvétel a core team munkájában
  • Esetleges safe launch ellenőrzés mérnöki felügyelete, talált hibák esetén a javító intézkedések meghozása, bevezetése a gyártó / folyamatmérnökkel
  • Lessons learned: saját és más területeken szerzett / keletkezett tapasztalatok alkalmazása
  • Súlyos minőségügyi probléma esetén (a vevő és/vagy a szervezet érdekei jelentős mértékben sérülnek, illetve ennek nagy a valószínűsége) saját döntése alapján a termelést és a kiszállítás megállíthatja. Erről a lehető legrövidebb időn belül értesítenie kell a közvetlen felettesét: Quality Manager - Charge Plug, és a Töltőkábel Gyár igazgatót.

Vevőkkel kapcsolatos feladatok:

  • A vevői reklamációk regisztrálása, nyugtázása a vevő felé, a reklamációk kezelése Lynxben és a vevői portálokon, a felelősök és felettese értesítése, dolgozók oktatása
  • 8D vagy egyéb helyesbítő intézkedési jelentések véghezvitele minőségügyi eszközök alkalmazásával (5 Why, Ishikawa diagramm, stb.)
  • A reklamációs adatbázis naprakész állapotban tartása, az intézkedési tervek felvétele az akciók adatbázisába
  • Reklamációval, PPAP-el és gyártási problémákkal kapcsolatban a vevőkkel való kapcsolattartás.
  • PPAP dokumentáció elkészítése, vevő felé történő benyújtása

Egyéb felelősségek:

  • A felelősségi körébe tartozó vagyontárgyak megóvása.
  • Minőségbiztosítási és gyártási utasítások betartása valamint a munkavédelmi, -  tűzvédelmi, -egészségvédelmi, -környezetvédelmi szabályok betartása.
  • Továbbá minden olyan, a közvetlen felettes által kiadott feladat elvégzése, amely a munkakörrel összefüggésbe hozható, a meglévő képzettséggel ellátható és a vállalat érdekeivel összhangban van.

Amit nyújtunk:

  • Versenyképes kompenzációs csomag (beleértve a kafetériát és a törvény által meghatározott mértéken felüli bejárás támogatás)
  • Külső- és belső tréningek, coaching és végzettséget nyújtó tanfolyamok
  • A kiválóság és az innovatív ötletek díjazása
  • Értékkel bíró munka, ami hozzájárul világunk jobbá tételéhez.

Téged keresünk!

  • Minőségbiztosítási eszközök, módszerek szakszerű ismerete (APQP, FMEA, CP, SPC, MSA, PPAP, Pareto, Ishikawa, 8D, PDCA)
  • Szabványismeret: ISO/TS 16949
  • Auditori ismeretek és gyakorlat
  • Tárgyalási szintű angol nyelvtudás
  • Folyamatközpontú szemléletmód
  • Kiváló hibafeltáró és probléma megoldó képesség
  • Határozott fellépés
  • Precizitás

Csatlakozz hozzánk!

Kérem, a "jelentkezés" gombra való kattintást követően pályázatához csatolja magyar és angol nyelvű önéletrajzát. Köszönöm!