Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!
International Company is looking for a new team member in the position as

PROJECT MANAGER

for their representative office in Budapest. Our company is a rapidly developing firm, represented in many countries worldwide, businesses with marketing products and want to expand due to its continuous development.

Job requirements:

  • higher education
  • knowledge of Project management
  • experience in the development and operation of a webshop in the knowledge of international trends
  • knowledge of high-level English (negotiating, presentational)
  • Excellent communication in word and writing
  • good problem-solving skills
  • creativity, innovative approach
  • systematic skills
  • target orientation, precision
  • can work in a team and work independently as well
  • mobility and flexibility

The Project manager is responsible for:

  • a link between the communication of the owners and the external developers’s team
  • participation in the establishment of the Company's own international web shop
  • managing the development and operating processes
  • representation of the project on professional forums and at foreign performances, conferences
  • holding presentations (even for a larger audience)

    What we can offer: multinational work environment, development opportunities, improving professional knowledge. Flexible work, travel opportunities, competitive payment.
    Working starts: as soon as possible.
    Working hours: 8 hours (flexible)

Sector(s):

  • IT Development
  • IT Consultant, Analyst, Auditor
  • Project Management
  • Marketing, Media, PR
  • Project Manager
  • Full time

Experience required:

  • 1-3 years professional experience

Required language level:

  • English

Job location:

Budapest

How to apply/ contact information:

If you are interested in our open position, please send your English and Hungarian CV, and a letter of motivation to the APPLY option.

Tájékoztatjuk, hogy a profession.hu Kft. álláshirdetési szolgáltatásait - beleértve az anonim álláshirdetés szolgáltatását - a www.profession.hu oldalon jelenleg a "Szerződő partnereink" aloldalon (elérhető 2015. augusztus 24-től) felsorolt partnereink veszik igénybe, így pályázati anyaga, önéletrajza bármelyikük részére megküldésre kerülhet.

Az anonim álláshirdetésre való jelentkezés kockázatai:
  • pályázati anyagát, önéletrajzát más személyek, akár a jelenlegi munkaadója is láthatja;
  • személyes adatait nem tudja nyomon követni, nem tudhatja meg, kik kapták meg pályázati anyagát, de jogosult a pályázati anyagának, - önéletrajzának törlését kérni a következő módon.
    A kérelmet az ugyfelszolgalat@profession.hu e-mail címre kell megküldeni az anonim álláshirdetés eredeti azonosítójával (ID) együtt. A Társaság a kérelmet továbbítja a munkáltató/hirdető részére. Kérjük, az eljárás menetéről előzetesen részletesen tájékozódjon az Adatkezelési Tájékoztató II. fejezet 3. pontjából.

Kérjük értékelje, hogy mennyire találja vonzónak a hirdetést!

Az Ön szavazata:
Összes szavazat:
db szavazat
A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: Project manager
  • Hirdető cég: International Company
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Feladatok: a link between the communication of the owners and the external developers’s team participation in the establishment of the Company's own international web shop managing the development and operating processes representation of the project on professional forums and at foreign performances, conferences holding presentations (even for a larger audience)
  • Elvárások: higher education knowledge of Project management experience in the development and operation of a webshop in the knowledge of international trends knowledge of high-level English (negotiating, presentational) Excellent communication in word and writing good problem-solving skills creativity, innovative approach systematic skills target orientation, precision can work in a team and work independently as well mobility and flexibility
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: 1-3 év szakmai tapasztalat
  • Feladás dátuma: 2017.05.19