Merkantil Bank Zrt.,

Magyarország vezető pénzintézetének (OTP csoport) piacvezető leányvállalata

Portfólió elemző munkatárs

Munkakörbe munkatársat keres.

Főbb feladatok:

  • rendszeres és ad-hoc riportok készítése a bank portfóliójának kockázati profiljáról
  • kockázatkezeléssel kapcsolatos adatok szolgáltatása, kockázati elemzések készítése;
  • a szakterületek munkájának folyamatos támogatása;
  • meglévő folyamatok elemzése, szakmai egyeztetése;
  • a hitelkockázat kezelési folyamatok részletes ismerete;
  • a kockázatkezelési folyamatok felmérése, hatékonyságjavító javaslatok előterjesztése;

Elvárások:

  • felsőfokú (egyetem-főiskola) gazdasági végzettség;
  • jó analitikai képességek, rendszerszemlélet;
  • statisztikai ismeretek,
  • Microsoft Office haladó felhasználói ismerete, különös tekintettel az Excelre,
  • VBA programozási ismeretek, vagy SQL ismeretek,
  • elemző készség és logikus gondolkodás,
  • kreativitás,
  • nyitottság,
  • asszertivitás.
  • aktív minimum középfokú angol nyelvtudás szóban-írásban

Előnyt jelent:

  • kockázatkezelési  területen szerzett szakmai tapasztalat;
  • üzleti elemzői gyakorlat;
  • projektmenedzsment ismeret;
  • eredményorientált beállítottság;

Amit kínálunk:

  • versenyképes fizetés,
  • szakmai fejlődési lehetőség.

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Kockázatkezelő
  • Elemzés

Szükséges tapasztalat:

  • Nem igényel tapasztalatot

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, töltse fel fényképes önéletrajzát, fizetési igény megjelöléssel a profession. hu oldalára.