A SEMILAB a világ vezető mikroelektronikai, napelemipari és kijelző-gyártó cégeinek beszállítója a méréstechnika területén. Termékeinket a világ minden táján használják a gyártási folyamat ellenőrzésére és kutatás-fejlesztésre. A berendezéseket Budapesten fejlesztjük és gyártjuk, ahol saját szakembergárdánk felügyeli a termék teljes életútját, az ötlettől a tervezésen és gyártáson át a felhasználók támogatásáig.

Az alábbi munkakörben keresünk új munkatársat:

PLC szoftverfejlesztő

Főbb feladatok:

    • Automatizált félvezető/napelem/kijelző-ipari mérőberendezések PLC szoftverének tervezése, mely érinti a:
      • kommunikációs struktúra kidolgozását,
      • IO kezelését,
      • mozgásvezérlés lehetőségeit.
    • A PLC szoftverhez tartozó HMI szoftverek kidolgozása:
      • a megjelenített felület megtervezése felhasználói szemszögből,
      • a HMI-n futó szoftver tervezése,
      • a HMI és PLC kódok közötti kommunikáció kidolgozása.
    • A PLC és HMI szoftverek elkészítése struktúrált szöveg (ST) és létra (LD) nyelveken,
    • Az elkészített szoftverek tesztelése
    • Szoftverkarbantartások és fejlesztések végrehajtása
    • A kész szoftverek dokumentálása, a HMI felületekhez tartozó felhasználói kézikönyv készítése
    • Társosztályokkal való szoros együttműködés, megvalósíthatósági véleményezés
    • Új méréstechnikákkal kapcsolatos kutatások támogatása:
      • tesztkörnyezet tervezése és építése,
      • az épített tesztplatformokon történő tesztek elvégzése, a tesztek kiértékelése.

Elvárások:

    • Szakirányú felsőfokú végzettség (mechatronikai-, villamosmérnök)
    • Villamos/pneumatikus kapcsolási rajzolvasási gyakorlat
    • Ipari automatizálásban szerzett tapasztalat
    • CoDeDys 2.3/3.5 ismeret
    • Alapszintű hajtástechnikai/pneumatikai ismeretek
    • Jártasság az ipari szenzortechnika területén
    • Legalább középszintű, aktív (szakmai) angol nyelvtudás
    • Utazási hajlandóság (jellemzően Ázsia területén)
    • Képesség az önálló tervezésre és feladatmegoldásra, ugyanakkor csapatban történő munkavégzésre is
    • Szakmai elkötelezettség, szorgalom, lelkiismeretes hozzáállás és tanulási hajlandóság

Előnyt jelent:

    • 3 évnél több releváns gyakorlat
    • EPLAN szoftver ismerete
    • BECKHOFF eszközök ismerete
    • TwinCAT3 platform ismerete
    • Verzió követő rendszer ismerete

Amit kínálunk:

    • Fiatalos, jóhangulatú légkör; segítőkész kollégákból álló csapat
    • Lehetőség modern technológiák elsajátítására
    • Folyamatos szakmai kihívások egy high-tech iparágban
    • Modern, kényelmes munkakörnyezet XI. kerületben
    • Versenyképes jövedelem, cafeteria juttatások
    • Rugalmas munkarend
    • Céges rendezvények, csapatépítő programok
    • Cég által támogatott sportolási lehetőség

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Programozó, Fejlesztő
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

1117 Budapest, Prielle Kornélia utca 4a.

Jelentkezési határidő:

2019. 10. 23.

Magyar nyelvű, fényképes önéletrajzát a megpályázott munkakör megjelölésével várjuk.