A Waberer s International Nyrt., Európa vezető nemzetközi komplett kamionrakomány szállítmányozója a saját flottával szolgáltatást nyújtó cégek szegmensében, és Magyarországon piacvezető a belföldi áruszállítás és komplex logisztikai szolgáltatások terén, az alábbi pozícióra keres munkatársat:

PÉNZÜGYI MUNKATÁRS

Feladatok

    Vevői körrel kapcsolatos pénzügyi folyamatok problémáinak jelzése, elhárítása, riportolása;
    Partnerekkel, társosztályokkal való folyamatos kapcsolattartás.

    Hitelezési és beszedési szakigazgatóságunk három kiemelt területére keresünk kollégát:

    Külföldi áfa és jövedéki adó terület támogatása:
    Részvétel a nemzetközi vontató állomány nyilvántartásának vezetésében;
    Külföldi áfa és jövedéki adó visszaigényléshez kapcsolódó folyamatok elvégzése, támogatása;
    Külföldi áfa és jövedéki adó bevallás készítésében való részvétel;
    A belföldi jövedéki adóhoz kapcsolódó adminisztratív feladatok elvégzése;
    Riportok és kimutatások készítése.

    Vevőfolyószámla ügyintézés:
    Vevői folyószámla könyvelése, kapcsolódó feladatok teljes körű ellátása;
    Kapcsolattartás, egyeztetés a partnerekkel;
    Havi szintű zárások támogatása;
    Együttműködés társosztályokkal;
    Könyvvizsgáló munkájának segítése.

    Kereskedelmi hitellimit elemzés:
    Új partnerek hitelminősítése, a meglevő vevők hitellimitének felülvizsgálata, meghatározása, beállítása, folyamatos monitoring tevékenység ellátása;
    Vevőkkel kapcsolatos tiltás esetén (hitellimit, lejárt számla) elbírálja az üzletkötői együttműködési kérelmeket, tájékoztat a feltételekről és kockázatot felmérve dönt a szolgáltatásnyújtásról;
    Hitelminősítő, hitelbiztosító cégekkel való folyamatos kapcsolattartás.

Elvárások

  • Minimum középfokú közgazdasági, vagy pénzügyi végzettség;
  • Pénzügyi/gazdasági területen szerzett tapasztalat;
  • Társalgási szintű angol nyelvtudás
  • Excel magabiztos használata

Előnyt jelent

  • SAP ismerete
  • Pályakezdők jelentkezését is várjuk!
  • Felsőfokú szakirányú végzettség;

Szükséges kompetenciák

  • Ambiciózus és proaktív személyiség;
  • Jó monotónia- és stressztűrés;
  • Terhelhetőség;
  • Kiváló kommunikációs és problémamegoldó képesség.

Amit a Waberer's kínál

  • Szakmai fejlődési lehetőség;
  • Kellemes, fiatalos munkakörnyezet;
  • Biztos munkaadói háttér.

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Elemző, Tanácsadó
  • Könyvelés
  • Pénzügyi asszisztens, Munkatárs
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Alapfok/társalgási szint

Munkavégzés helye:

Budapest

Vegye fel a munkaadóval a közvetlen kapcsolatot a jelentkezem gombra kattintva.