Partnerünk, egy nemzetközi hátterű bank belvárosi csapatába keresünk kollégát a következő pozícióba:

Partnerkockázati elemző

Amit partnerünk kínál:

  • Nemzetközi környezet,
  • Kiemelkedő, komplex szakmai tapasztalatszerzési lehetőség,
  • Exkluzív munkakörnyezet a belvárosban,
  • Versenyképes juttatási csomag.

Fő feladatok:

  • A hitelkérelmek általános minőségi megfelelésének biztosítása a törvények és bank irányelvei szerint,
  • Az előterjesztett hitelezési kérelmekre vonatkozó kockázatok átfogó elemzése, különböző kockázati tényezők feltárása: makro, üzleti, piaci, teljesítmény, pénzügyi, strukturális, fedezeti, visszafizetési, stb.,
  • Az egyedi ügyfelek (vállalati illetve pénzügyi szolgáltató ügyfelek egyaránt) hitelkérelmeinek hitelkockázati besorolásainak ellenőrzése
  • Megfelelő rating modell kiválasztása, a hitelkockázati besorolások jóváhagyása a CCRM kockázatminősítő rendszerben,
  • A döntési folyamat koordinálása a kockázatelemzési szakaszban
  • A hitel előterjesztésekkel kapcsolatos döntési folyamat támogatása döntés előkészítő javaslat készítésével,
  • A döntési folyamat további koordinálása, egyeztetés az ügyfélkapcsolat tartókkal, a hitelezési szakértőkkel, a jogi osztállyal, a nemzetközi társosztályokkal,
  • Részvétel a problémás hitelek kezelésében, az ezzel kapcsolatos dokumentációs feladatok elvégzése,
  • Adatszolgáltatás a hitelbizottság részére igény és felkérés szerint.

A pozícióhoz tartozó elvárások:

  • Főiskolai vagy egyetemi (közgazdasági) diploma,
  • Minimum 3-4 év kockázatelemzési tapasztalat,
  • Vállalati banki termékek és eljárások ismerete,
  • Folyékony angol nyelvtudás írásban és szóban egyaránt
  • MS Office ismeretek
  • Kiváló kommunikációs készség

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Elemzés
  • Kockázatkezelő
  • Pénzügy, Könyvelés
  • Elemző, Tanácsadó
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest

Ha a lehetőség felkeltette érdeklődését, kérem küldje el Önéletrajzát magyar és angol nyelven a "Jelentkezem" gombra kattintva a pozíció megnevezésével.