ÖKOLÓGIAI KUTATÓKÖZPONT

Lásd az Ökológiai Kutatóközpont weboldalát

A pályázat elbírálásának rendje:

A pályázókat az Intézet vezetői a pályázat beadási határidejétől számított 8 napon belül interjú keretében hallgatják meg. A pályázókat szakmai bizottság a pályázat beadási határidejétől számított 21 napon belül értékeli. A megbízásra kerülő osztályvezető személyéről – az intézet igazgatójának egyetértésével – a kutatóközpont főigazgatója, mint a munkáltatói jogkör gyakorlója dönt.

A pályázat benyújtási határideje: 2019. október 18.

A pályázat elbírálásának határideje: 2019. november 18.

Pályázatot hirdet az alábbi állás betöltésére:

Nemzeti Botanikus Kerti osztályvezető

Főbb feladatok, munkák:

    Az osztályvezető feladata:

    • a botanikai feladataihoz kapcsolódó tevékenységek ellátása,
    • kutatóközpont szervezeti és működési szabályzata, valamint a vonatkozó akadémiai és kutatóhálózati szabályozások szerint a kutatóközpont szervezeti egységeként működő Botanikus Kert (a továbbiakban: kert) tevékenységének irányítása, koordinálása, ellenőrzése, képviselete,
    • a kert közfeladatainak ellátásairól való gondoskodás,
    • a kert eredményes szakmai tevékenységének biztosításával a kutatóközpont hazai és nemzetközi kulturális és tudományos szerepének erősítése,
    • a kert kulturális és tudományos stratégiájának kidolgozása, összhangban a kutatóközpont tudományos intézeteivel, PR és HR-stratégiájával,
    • az kert munkájának összehangolása, esetleges szervezeti reformja
    • a kutatóközpont főigazgatójának és az intézet igazgatójának irányításával, a kert hatékony működésének biztosítása.
    • A betöltendő munkakör „botanikus”, amely a vezető beosztással történő megbízással együtt 2020. január 1-jétől tölthető be.

Az álláshoz tartozó elvárások:

    A pályázókkal szembeni követelmények:

    • legalább a biológusi vagy kertészmérnöki egyetemi végzettség,
    • kimagasló, szakmai eredmények a kert profiljába illeszkedő valamely szakterületen,
    • botanikus kert, arborétum vagy bármilyen botanikai és/vagy tudományos gyűjtemény vezetésében szerzett gyakorlat,
    • legalább egy világnyelv tárgyalóképes ismerete,
    • büntetlen előélet.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

    A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

    • vezetési-szervezési képesítés,
    • gazdasági, jogi és/vagy PR ügyekben való jártasság,
    • kiterjedt szakmai kapcsolatok (hazai és külföldi),
    • jó kommunikációs képesség,
    • pályázati sikeresség.

Amit kínálunk:

    A közalkalmazotti kinevezés határozatlan időre, a vezetői megbízás legfeljebb 5 évig terjedő időtartamra (de megismételhető), illetőleg a pályázó 65. életévének betöltéséig szól. Jelen pályázat szerinti vezető beosztás ellátására megbízást az kaphat, aki a kutatóközponttal közalkalmazotti jogviszonyban áll, vagy a megbízással egyidejűleg közalkalmazotti munkakörbe kinevezhető. A közalkalmazotti illetmény, illetve vezetői pótlék a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény (Kjt.) és annak végrehajtásáról rendelkező 84/2011. (V. 26.) Korm. rendelet alapján kerül megállapításra megegyezés szerint. Kutatóközpont szervezeti egységét alkotó osztályvezető munkakörére vezetői megbízás annak adható, akivel szemben a Kjt. 41., 43., 43/D, 44. §-ai értelmében összeférhetetlenség nem áll fenn.

    Az osztályvezető jogállása:

    A kutatóközpont szervezeti egységeként működő kert osztályvezetője tevékenységét vezető beosztású közalkalmazottként, heti negyven órás, teljes munkaidőben látja el. Vezetői megbízása, megbízásának visszavonása a kutatóközpont főigazgatójának hatáskörébe tartozik. Új közalkalmazotti jogviszony létesítése esetén 4 hónapos próbaidő kerül kikötésre.

Állás, munka területe(i):

  • Mezőgazdaság, Környezet
  • Környezet, Mezőgazdaság vezető
  • Pénzügy, Könyvelés
  • Kontrolling
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Felsőfok/tárgyalóképes szint

Munkavégzés helye:

2163 Vácrátót, Alkotmány út 2.

A pályázathoz mellékelni kell:

  • 3 hónapnál nem régebbi keletű hatósági erkölcsi bizonyítványt,
  • a végzettséget, tudományos fokozatot, illetve címet és nyelvtudást igazoló oklevelek másolatát (amennyiben nem magyar nyelven kerültek kiállításra, úgy azok hitelesített fordítását),
  • a pályázó jelenlegi munkahelyének, beosztásának, besorolásának, fizetési fokozatának, és fizetésének megjelölését,
  • közvetlen személyes elérhetőségét (telefon, e-mail),
  • nyilatkozatot arról, hogy a pályázat tartalmát és a pályázó nevét a pályázat elbírálásában résztvevők megismerhetik, továbbá, hogy a pályázó a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul.