Nagyvállalati hitelezési elemző

Az OTP Bank Nyrt. Nagyvállalati Főosztályának célja új ügyfélkapcsolatok kiépítése hazai és nemzetközi nagyvállalati ügyfelekkel, ügyfélcsoportokkal, számukra aktív és passzív banki és bankcsoporti termékek biztosítása, csoportszintű ügyfélkiszolgálás biztosítása.

Főbb munkaköri feladatok:

  • Nemzetközi és hazai vállalatok, vállalatcsoportok akvizíciójának előkészítéséhez, konkrét hiteligényekkel, limitfelülvizsgálatokkal kapcsolatos előterjesztések készítéséhez információk gyűjtése ügyféltől, nyilvános adatbázisokból és egyéb forrásokból,
  • A hitelelőterjesztés pénzügyi és működési elemzés részének elkészítése (éves és évközi számviteli beszámolók/főkönyvek, controlling adatok feldolgozása és kiértékelése, pénzügyi elemzés, minősítés, ágazati információk, gazdasági környezet, versenytársi információk, üzleti modell bemutatása, beruházási tervek elemzése, érzékenységvizsgálat készítése;
  • Monitoring keretében begyűjtött információk feldolgozása, értékelése;
  • Elemzői szerepkörében ügyféltárgyalásokon való részvétel, ügyfelekkel való kommunikáció

Végzettség és tapasztalat:

  • Felsőfokú közgazdasági vagy számviteli-pénzügyi végzettség;
  • Min. 3-5 éves hitelelemzői vagy vállalatfinanszírozási területen szerzett szakmai tapasztalat;
  • Alapos számviteli ismeretek, mérlegképes könyvelői végzettség, IFRS beszámoló elemzésben szerzett jártasság előny;
  • Középfokú írásbeli és szóbeli angol nyelvtudás;
  • Felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek;
  • Üzletszerzési központú megközelítés;
  • Képesség mind az önálló, mind a csapatban való munkavégzésre;
  • Komplex, szisztematikus gondolkodásmód, analitikus szemlélet;
  • Pontosság, alaposság, lényeglátás

Amit ajánlunk:

  • Izgalmas, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Magyarországon születnek
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Versenyképes jövedelem
  • Kulturált munkakörnyezet

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Elemzés

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Egyéb juttatások:

Szakmai tréningek

Munkavégzés helye:

Budapest, V. Bajcsy-Zsilinszky út 24.

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.