Művelési csoportvezető

Magyar Földgáztároló Zrt.

Budapest

A Magyar Földgáztároló Zrt. Magyarország legnagyobb kereskedelmi földgáztároló vállalataként négy földalatti gáztároló létesítményt üzemeltet. 2013. október 1. óta a társaság immár az MVM Csoport tagjaként, nemzeti tulajdonban szavatolja a lakosság biztonságos földgázellátását. A Magyar Földgáztároló Zrt. fontos célkitűzése Magyarország téli gázellátásának hosszú távú biztosítása mellett, hogy hozzájáruljon az ország központi szereplővé válásához a közép-európai régióban.

Feladatok

  • A tároló rétegek kereskedelmi igényekhez és technológiai képességeknek megfelelő operatív üzemeltetésének és hosszú távú művelés tervezésének összehangolása.
  • A tárolói rezsimutasítások meghatározása és elkészítése a besajtolási és kitermelési ciklusra.
  • A pillanatnyi kútkapacitások alakulásának meghatározása és koordinálása, kútmunkálati tervek elkészítésében részvétel.
  • Mérési program kidolgozása a tárolói rezervoár- és kútkapacitások nyomon követésére, ezek időbeni és költségkereten belüli végrehajtásának felügyelete, a kapott eredmények értékelése.
  • Kútvizsgálati mérések elemzéséhez beszerzett szakmai szoftverek használatával a mérések kiértékelésének végzése, illetve a rétegnyomás részbeni mérések kiváltási lehetőségeinek felülvizsgálata.
  • Művelési felügyelet során felmerülő új információk alapján a művelési tervek felülvizsgálatának indítványozása, és aktív részvétel a szezonális, közép- és hosszútávú műveléstervezésben.
  • A konkrét tárolók művelés-irányítását befolyásoló külső szakmai szervezetekkel kapcsolattartás és szakmai képviselet, valamint hatósági kapcsolattartás.
  • A művelési csoportban dolgozó kollégák munkájának összehangolása, irányírása.
  • A társaságnál megvalósuló támogatási projektekben a szakterület szakmai képviselete.
  • Vizsgálja a tárolói innovatív technológiai megoldások alkalmazását, valamint más felhasználási céllal történő működését.

Amit kérünk

  • Szakmai felsőfokú végzettség (földtudományi mérnök, gáz- vagy olajmérnök)
  • Legalább 4 év szakirányú tapasztalat
  • Társalgási szintű angol nyelvismeret (szakmai nyelv ismerete)
  • MS Windows és Office, valamint szakmai szoftverek felhasználói szintű ismerete
  • Csapatban és önállóan történő munkavégzés
  • Kiváló kapcsolatteremtő képesség (angol nyelven is)
  • Strukturált, komplex gondolkodás
  • Kezdeményezőkészség
  • Agilitás, rugalmasság, jó problémamegoldó képesség

Előnyt jelent

  • Jártasság geomodellező szoftverek használatában (Petrel, Eclipse, Grapher, Surfer)
  • Tapasztalat hazai és nemzetközi – elsősorban K+F – projektekben
  • B kategóriás jogosítvány

Miért jó nálunk dolgozni?

  • versenyképes bér
  • teljesítmény alapján bónusz
  • folyamatos szakmai fejlődési lehetőségek (tréningek, konferenciák)
  • széles körű béren kívüli juttatási csomag (cafeteria, egészségbiztosítás, kockázati balesetbiztosítás)
  • üdülési, sportolási lehetőségek, rendezvények
  • kiemelkedő teljesítmény jutalmazása
  • vállalati szabadidős és szakmai rendezvények

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Villamosmérnök
  • Elektromérnök
  • Üzemmérnök
Budapest