MOBIL ÁTVITELTECHNIKAI TERVEZŐ

Főbb feladatok, munkák:

  • Mobil átviteltechnikai hálózat tervezése, implementálása, problémakezelése
  • Adathálózati hibaelhárítás, IP-s és L2-es problémák kezelése, hálózati topológia tervezése, bővítése
  • Távközlési bázisállomások összeköttetéseinek mikrohullámú és optikai tervezése
  • Mikrohullámú átviteli eszközök, antennák tervezése, link budget és interferencia számítás
  • Esetenként helyszíni bejárásokon való részvétel, állomások közötti átlátásvizsgálatok elvégzése
  • Együttműködés a társosztályok tervezőivel az átviteli hálózatot érintő távközlési és építészeti kérdésekben
  • Együttműködés a kivitelező csapatokkal az összeköttetések építése során
  • Közreműködés a területet érintő hatósági adatszolgáltatásban
  • Szakmai kapcsolattartás a társszolgáltatókkal és a hatóságokkal
  • Szükség esetén az engedélyező hatóságoknál a rádió bázisállomások engedélyezésének támogatása

Az álláshoz tartozó elvárások:

  • Villamosmérnök, vagy informatikus (BSc vagy MSc) végzettség
  • Tárgyalóképes angol nyelvismeret
  • Jó problémamegoldó készség
  • Önálló, gyakorlatias, eredményorientált személyiség
  • Microsoft Office alkalmazások ismerete
  • Jó kommunikációs készség, Jó csapatjátékos

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • IP hálózatüzemeltetésben, mikrohullámú átviteli tervezésben, vagy mobil távközlési területen szerzett tapasztalat.

Egyéb információ az állásról:

  • Munkavégzés helye: Budapest

A fényképes önéletrajzokat a „Jelentkezem” gombra kattintva várjuk.