Nagy bátorság lenne megmondani, milyen lesz a tudományos könyvkiadás a jövőben.
Ennél csak az lenne nagyobb bátorság, ha elhinnénk, hogy a jövő olyan lesz, mint a jelen.
Az Akadémiai Kiadó a jövő alakításában szeretne tevékeny részt vállalni – ehhez keresünk szerkesztői tapasztalattal rendelkező, a digitális publikálás iránt elkötelezett munkatársat.
Az Akadémiai Kiadó

Menedzser szerkesztőt

keres

A munkakör összegzése

    Tudod, hogyan lesz egy kéziratból könyv, de azt gondolod, hogy ehhez a papír nem kötelező összetevő? Szeretnéd a hazai tudományt egy új szerepkörben szolgálni? Akkor Téged várunk könyvkiadási csapatunkba menedzser szerkesztőnek! Új csapattagként részt veszel majd az Akadémiai Kiadó Zrt. (Wolters Kluwer vállalat) könyvkiadási portfóliójának gondozásában és fejlesztésében, a digitális és a nyomtatott könyvek megjelentetésével kapcsolatos szervezési és nyilvántartási feladatok ellátásában.

Amit kínálunk:

  • A tudomány szolgálata modern, globális vállalati környezetben
  • Online könyvkiadással kapcsolatos izgalmas, nemzetközi projektek
  • Legmodernebb kiadói szoftverek, online megoldások ismerete
  • Folyamatos fejlesztések, ahol minden új ötlet érték
  • Változatos tematikájú művek gondozása az agrártudománytól a zenetudományig
  • Lendületes csapatmunka
  • Folyamatos tanulási, fejlődési lehetőség
  • Rugalmasan végezhető munka
  • Akár azonnali munkakezdés
  • 8 órás munkakör, a próbaidő lejárta után részben home-office-lehetőséggel
  • Havi bér és éves bónuszrendszer + cafetéria + egyéb juttatások

Amit kérünk:

  • A befogadott kéziratok pontos megjelenésének biztosítása
  • A teljes kiadói munkafolyamat menedzselése a kézirattól a publikálásig
  • Aktív közreműködés új címek indításában, folyamataink, szolgáltatásaink folyamatos fejlesztésében
  • Kapcsolattartás a szerzőkkel és a kiadási folyamatban részt vevő belső és külső munkatársakkal
  • Online kéziratbeküldő, peer review és szerkesztői rendszerek kezelése
  • Kéziratok, korrektúrák ellenőrzése
  • Szerződések kezelése, teljesítések, számlák igazolása

Téged keresünk, amennyiben:

  • Rendelkezel szerkesztői tapasztalattal
  • Van felsőfokú végzettséged
  • Tökéletes helyesírási és stiláris ismeretekkel rendelkezel
  • Nyitott és kíváncsi vagy
  • De ha kell, precíz és fegyelmezett
  • Szereted a folyamatos megújulást
  • Kiváló a szervezői, együttműködési és koordinációs készséged
  • Asszertíven kommunikálsz
  • Magabiztos digitális írástudással rendelkezel
  • Jól kommunikálsz angolul írásban és szóban is

Munkavégzés helye / Szerződés típusa

  • Budapest és környéke
  • Határozatlan idejű munkaszerződés

Állás, munka területe(i):

  • Marketing, Média, PR
  • Szerkesztő, Szövegíró
  • Oktatás, Kutatás, Tudomány
  • Egyéb tudomány
  • Kutató
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

1117 Budapest, Budafoki út 187-189. A ép. III. em.

Jelentkezési határidő:

2019. 12. 10.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésedet, küldd el magyar nyelvű önéletrajzodat, illetve angol nyelvű motivációs leveledet a "Jelentkezem" gombra kattintva.

A kiválasztási folyamat során a jelentkezési határidő végéig csak azokkal a jelentkezőkkel vesszük fel a kapcsolatot, akiket behívunk személyes interjúra. A jelentkezési határidő lejártával a jelentkezők adatait töröljük az adatbázisunkból.

A Kiadóról:
Az Akadémiai Kiadó Magyarország legrégibb, 1828 óta működő kiadója. Folyamatosan bővülő nemzetközi és hazai tudományos folyóirat-portfóliójával, nemzetközi tudományos konferenciáival, illetve innovatív online tartalomszolgáltatási megoldásaival Magyarország és a közép-európai régió tudományos piacának is vezető vállalata.
A Kiadó többségi tulajdonosa a Wolters Kluwer multinacionális információszolgáltató vállalat. A kisebbségi tulajdonos a Magyar Tudományos Akadémia.