Az ExNB Tanúsító Intézet 2016 óta működő, és megalakulása óta folyamatosan bővülő cég, mely elsődleges küldetésének tekinti, hogy munkatársai szakértelmével támogassa egyedi és sorozatgyártású villamos és nem-villamos készülékek és berendezések gyártóit és ipari létesítmények üzemeltetőit az alkalmazott technológiák biztonságos működtetésében. Az ExNB Tanúsító Intézet Európai Unió által kijelölt szerv a 2014/34/EU (ATEX direktíva) szerinti robbanásbiztonság-technikai, valamint a Belügyminisztérium kijelölése alapján tűzvédelmi megfelelőségi tanúsításra. Budapesti (rákospalotai székhelyű) csapatunkhoz keresünk

Megfelelőségértékelő auditor mérnököt – ipari biztonságtechnika

    feladatra.

    Hasonlóan a forgó gépek vagy feszültség alatti villamos eszközök biztonságához, az ipari robbanásbiztonság-technika közel 200 éves múlttal bíró szabályzórendszer, mely számos jogszabály és szabvány szerinti megfelelő mérnöki tervezés, kivitelezés és méréssel igazolható felülvizsgálat együttes teljesülésével jelenti a megfelelő biztonságot. Bár a követelményrendszer történelmileg elsősorban a bányákban üzemelő gépek által okozott veszélyforrások azonosítására készült, napjainkban alapvetően és elsősorban az általános ipari környezetekben működő berendezések biztonságának fenntartása a fő cél. Egy ilyen környezet lehet akár egy festőüzem, egy polírozóműhely vagy egy lisztsiló is.

    Az auditor mérnök feladata a vonatkozó harmonizált Európai Uniós szabványokban megfogalmazott követelmények ellenőrzése, és ezáltal a megfelelőség műszaki hátterének biztosítása.

Feladatok:

  • villamos és nem-villamos eszközök, gépek biztonságtechnikai vizsgálata, ellenőrzése
  • gyártási és felhasználói dokumentációk felülvizsgálata robbanásbiztonság-technikai szempontok szerint
  • mérési jegyzőkönyvek készítése
  • vizsgálati jegyzőkönyvek készítése
  • szabványossági eltérések szakszerű dokumentálása
  • kapcsolattartás a megrendelőkkel

Elvárások:

  • egyetemi vagy főiskolai villamos-, vegyész- vagy gépészmérnök végzettség
  • műszaki rajzok megértése
  • a műszaki szabványok értő olvasásához szükséges angol nyelvtudás
  • munkavédelmi tudatosság
  • vonatkozó előírások folyamatos figyelemmel kísérése, ismerete
  • megbízható, önálló munkavégzés
  • szakmai továbbképzéseken való részvételi hajlandóság
  • felhasználói szintű számítógép ismeretek: MS Office, AutoCAD
  • utazási hajlandóság
  • B kategóriás jogosítvány

Előnyt jelent:

  • tűzvédelmi vagy egyéb munkavédelmi ismeretek, szakvizsgák
  • robbanásbiztonság-technikai tervezői vagy felhasználói szintű jártasság
  • munkavédelmi technikus, tűzvédelmi előadó vagy robbanásbiztos gépek kezelője OKJ végzettség

Amit kínálunk:

  • versenyképes juttatás
  • cégautó, mobiltelefon, notebook
  • folyamatos szakmai fejlődés egy dinamikus, fiatal csapatban
  • hosszú távú perspektíva egy fiatalosan dinamikus és sikeres magyar cégben.

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Gépészmérnök
  • Minőségbiztosítási mérnök
  • Villamosmérnök
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest, 1154 Kozák tér 13-16.

Fényképes önéletrajzokat a pozíció megjelölésével a "Jelentkezem" gombra kattintva kérünk.

Új adatkezelési rendelkezések!

Fontos számunkra személyes adatai védelme, ezért szeretnénk felhívni a figyelmét, hogy módosult a felhasználókra vonatkozó Adatkezelési Tájékoztató és a Munkáltatói Adatkezelési Tájékoztató, melyekben rögzítettük az újonnan bevezetésre kerülő chat beszélgetés és a hirdetői visszahívás kérés funkció, valamint a bankkártyás fizetéssel összefüggő adattovábbítás adatkezelési feltételeit. Frissítettük továbbá az adatfeldolgozó partnerek listáját, amely új együttműködések révén a profession.hu szolgáltatásainak és működésének hatékonyságát kívánjuk növelni.