Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Titkárság
Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) főtitkára
pályázatot hirdet az
ELKH Titkársága
Kommunikációs Osztály

médiakapcsolatok specialista munkakör

betöltésére

Mikor érdemes jelentkeznie hozzánk?

  • Ha szeretne új szakmai kihívások elé nézni;
  • Ha érdekli a tudomány és a tudományos kutatás világa;
  • Ha motiválja, hogy az Ön szakmai tudása is hozzájárul az ELKH sikeréhez;
  • Ha fontos Önnek, hogy munkájával értéket teremtsen;
  • Ha szeretne egy inspiráló, kiváló csapat tagja lenni.

Ellátandó feladatok:

  • részvétel az ELKH Titkárság és az ELKH kutatóhálózat szerkesztőségi médiakapcsolatainak építésében - hazai és nemzetközi, általános és tudományos média;
  • kapcsolattartás hazai és nemzetközi médiumokkal (print, online, TV, rádió, stb);
  • pozitív szerkesztőségi média megjelenések biztosítása az ELKH Titkárság és ELKH kutatóintézeti hálózat vonatkozásában, a negatív hírek minimalizálása;
  • felkészülés krízishelyzetekre, proaktív és hatékony krízismenedzsment;
  • kapcsolattartás a kutatóhálózat intézményeivel a releváns tartalom érdekében;
  • sajtótájékoztatók, egyéb sajtóesemények szervezése;
  • sajtóközlemények, sajtóanyagok, egyéb kommunikációs anyagok, háttéranyagok, prezentációk írása magyarul és angolul;
  • részvétel tudománynépszerűsítés programok kialakításában és lebonyolításában.

Mit nyújtunk?

  • Hosszú távú, biztos munkalehetőség;
  • Kapcsolatépítési és fejlődési lehetőség;
  • Változatos és kihívást jelentő feladatok;
  • Versenyképes bérezés.

A pályázókkal szembeni követelmények:

  • felsőfokú szakirányú végzettség és/vagy a szakterületen eltöltött 3-5 éves tapasztalat;
  • meglévő aktív média kapcsolatrendszer;
  • kreativitás;
  • kiváló (felsőszintű) íráskészség angol és magyar nyelven;
  • pontos, precíz munkavégzés;
  • kiváló szervezőkészség és koordináló készség;
  • kiváló csapatjátékos, de önálló munkavégzésre is képes;
  • hatékony multitasking feladatvégzés;
  • Microsoft Office programok (Word, Excel, Powerpoint) magas szintű ismerete.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • kutatóintézetnél vagy tudományos, szférában szerzett tapasztalat;

A pályázat részeként benyújtandó iratok és igazolások:

  • részletes magyar és angol nyelvű szakmai önéletrajz;
  • motivációs levél (legfeljebb 2000 karakter szóközökkel), valamint egy szabadon választott, maximum 6000 karakteres írást magyar és angol nyelven (cikk, interjú, tudósítás vagy kritika);
  • a pályázó nyilatkozata arról, hogy hozzájárul a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez;
  • iskolai végzettséget, szakképzettséget, képesítést tansító okiratok másolata;

Állás, munka területe(i):

  • Marketing, Média, PR
  • Kommunikáció és PR
  • Marketing
  • Online marketing
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Felsőfok/tárgyalóképes szint

Munkavégzés helye:

1016 Budapest, Gellérthegy utca 30-32

A foglalkoztatás jellege: teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaviszony, három hónap próbaidő kikötésével.

A munkavégzés helye: Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Titkársága (1016 Budapest, Gellérthegy utca 30-32).

A pályázat benyújtásának módja:
A pályázatot elektronikus úton, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Titkársága Jogi és Igazgatási Főosztályára kell beküldeni, a lenti "Jelentkezem" gombon keresztül „Pályázat médiakapcsolatok specialista” tárgymegjelöléssel.

A munkakör az elbírálást követően azonnal betölthető.
A pályázat elbírálásának rendje:
Az előkészítő bizottság, a pályázatok értékelése alapján választja ki a meghallgatásra javasolt személyeket. A kiválasztott pályázókat a bizottság interjú keretében hallgatja meg, majd a pályázókat rangsorolva javaslatot tesz az ELKH főtitkárának, aki dönt a pozíció betöltéséről.
 A munkáltató fenntartja a pályázat eredménytelenné nyilvánításának a jogát. A pályázat eredményéről a munkáltató a pályázókat e-mailben értesíti.