A HC Linear Műszaki Fejlesztő Kft. 29 éves múlttal rendelkező, dinamikusan fejlődő, stabil hátterű vállalat. Elsősorban egyedi igényeket kielégítő gyenge áramú hardver- és szoftverfejlesztéssel foglalkozunk.
Magyarországon piacvezető szerepet töltünk be közlekedésinformatikai rendszerek fejlesztése és üzemeltetése területén. Az innovációs díjakkal jutalmazott rendszereink 12 városban és 9 megyében üzemelnek.
A munkatárs, akit keresünk

LINUX RENDSZERÜZEMELTETŐ

Cégünk által fejlesztett komplex és egyedi rendszerek üzemeltetés támogatása.

Feladatok:

  • Egyedi fejlesztésű informatikai rendszerek, munkaállomások távoli üzemeltetése
  • Beágyazott Linux alapú rendszerek telepítése, konfigurálása, üzemeltetése
  • Windows alapú szerverek üzemeltetése
  • Telefonos és web felületű kapcsolattartás a végfelhasználókkal
  • Hibaelhárítás, hibajegykezelés, support tevékenység
  • Linux alatti scriptek és mini alkalmazások írása (bash, perl, python, stb.)
  • Saját fejlesztésű szoftverek belső tesztelése, adatfeltöltés
  • Együttműködés a fejlesztési területekkel
  • Önálló munkavégzés, kreatív gondolkodás, nyitottság az újdonságok felé
  • Felelősségteljes munkavégzés

Elvárások:

  • Debian és Ubuntu Linux rendszerek rendszerszintű ismerete (Kernel és driverek fordítása, telepítés)
  • Adatbázis kezelők ismerete: MYSQL és MSSQL
  • Felsőfokú informatikai végzettség
  • Kreativitás, megbízhatóság, pontosság, rugalmasság
  • Jó kommunikációs képesség
  • Angol középfokú nyelvismeret

Előnyök:

  • 2-3 éves szakirányú szakmai gyakorlat
  • Windows szerverek rendszerszintű ismerete
  • Powershell ismerete
  • Cisco rendszerek rendszerszintű ismerete
  • PHP, JAVA, C++ programnyelvek ismerete, programozási gyakorlat
  • „B” típusú jogosítvány

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Rendszerüzemeltető
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Pécs

Ha fontos számodra a szakmai kihívás, az önálló fejlesztői szabadság, érdekes és hosszú távú feladatokra vágysz, szeretnél Pécsen egy mediterrán, egyetemi városban dolgozni és felkeltettük az érdeklődésed, kérlek, küldd el önéletrajzod a "Jelentkezem" gombra kattintva.