A Vatera.hu oldal 2000-ben kezdte meg működését azzal a céllal, hogy az eladók és a vevők egymásra találását segítse. Az online piacteret néhány hazai egyetemista alapította, elkötelezve magukat annak, hogy hazánkban egy új kereskedelmi platformot létrehozva bárki számára lehetővé tegyék az interneten keresztül történő kereskedést. Míg az oldal indulásának első évében csupán 701 felhasználót regisztrált az oldal, ma már közel 2,7 milliós felhasználói táborának köszönhetően óriási potenciális vevőkör elérésére nyújt lehetőséget. Ennek köszönhetően havonta 350.000 termék talál új gazdára a piactéren, ami percenként több, mint 10 sikeres vásárlást jelent.

LINUX RENDSZERMÉRNÖK

Az új munkatárs feladatai lesznek:

  • Site-ok, szolgáltatások rendelkezésre állásának biztosítása, SLA-k betartása Magas rendelkezésre állású Linux alapú rendszerek teljes körű üzemeltetése
  • Adatközpontban elhelyezett szerverek, hálózati eszközök felügyelete, karbantartása
  • Fejlesztők támogatása
  • Biztonsági frissítések, biztonsági mentések felügyelete, naprakészen tartása
  • Rendszermonitoring követése, hibaelhárítás és megelőzés
  • Részvétel szerver hardver beszerzésekben, garanciális ügyek intézése

Elvárások az ideális jelölttel szemben:

  • LAMP üzemeltetési tapasztalatok
  • Nagy forgalmú weboldalak üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • Legalább egy monitoring eszköz magas szintű ismerete
  • Átfogó hálózati ismeretek (routing, firewalling, VLAN, stb.)
  • Virtualizációs rendszerekben szerzett jártasság
  • Debian disztribúció magas szintű ismerete
  • Shell szkripting ismerete
  • Angol nyelv kommunikációs szintű ismerete
  • Magas szintű önállóság és proaktivitás, analitikus szemlélet
  • Készenlét vállalása
  • Felsőfokú, informatikai területen szerzett szakirányú végzettség
  • Hasonló munkakörben eltöltött minimum 3 év szakmai tapasztalat

További előnyt jelent:

  • Oracle Database üzemeltetési tapasztalat
  • Folyamatok, ticketing és dokumentálás megtérülésének belátása
  • Verziókezelők használatának ismerete (svn, git)
  • SAN / Fibre channel storage üzemeltetési tapasztalatok
  • DNS szerverek üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • Talpraesettség és proaktivitás - ha van egy jó ötleted, ne félj megosztani másokkal

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Hálózati és Rendszermérnök
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest, VII. kerület