Pályázatot hirdet az alábbi állás betöltésére:

Linux rendszergazda

    A Budapesti Értéktőzsde Zrt. Informatikai Fejlesztési és Üzemeltetési Igazgatósága szakembert keres Linux rendszergazda munkakörbe. A munkakört betöltő munkatárs felelős az informatikai üzemeltetés területén a Tőzsde linux alapú környezetének üzemeltetéséért. Továbbá hosszútávon lehetőség nyílik a munkatárs számára a Tőzsde hálózati rendszerének megismerésére, üzemeltetésében történő aktív részvételére.

Főbb feladatok:

    • Linux rendszergazda tevékenységi körében
      • A Tőzsde kereskedési rendszereinek és honlapjának üzemeltetése,
      • A kereskedési rendszerek működőképességének folyamatos ellenőrzése,
      • A kereskedési rendszerekben történő fejlesztések architekturális tervezése, véleményezése,
      • A rendszerek üzemeltetéséhez szükséges időszakos hardver és szoftver beszerzések intézése,
      • Linux szerverkörnyezetek felügyelete, rendszeres és eseti karbantartása,
      • Linux rendszeren futó alkalmazások telepítése, üzemeltetése és az alkalmazásgazdák támogatása,
      • Szerverkörnyezet folyamatos biztonsági mentése, szükség esetén mentésből történő visszaállítása,
      • Szerverkörnyezet működésének folyamatos monitorozása,
      • Linux alapú monitoring rendszerek karbantartása, folyamatos fejlesztése,
      • Felmerülő működési és teljesítménybeli problémák feltárása, elemzése és javítása,
      • Linux alapú rendszerek hibajegyeinek kezelése,
      • Biztonsági események, incidensek kezelése, adminisztrációja,
      • Üzemeltetési és üzletmenet-folytonossági dokumentációk, katasztrófaelhárítási tervek készítése,
      • Részvétel új rendszerek bevezetésében, projektekben,
      • Linux hardening feladatok.

Elvárások:

  • Szakirányú középfokú végzettség,
  • Linux operációs rendszerek (RedHat, CentOS) ismerete,
  • PostgreSQL és egyéb adatbázisok üzemeltetésének ismerete,
  • Legalább középfokú angol nyelvtudás szóban és írásban,
  • Önálló, felelősségteljes munkavégzés, terhelhetőség,
  • Jó együttműködési, jó problémamegoldó és érdekérvényesítő képesség,
  • Csapatban való munkavégzésre alkalmasság,
  • Párhuzamosan futó feladatok hatékony kezelése,
  • Jó kommunikációs képesség.

Előnyök

  • •Hálózati ismeretek,
  • •Storage-ok üzemeltetési ismerete,
  • •Nagios ismeretek,
  • •ITIL tudás,
  • •IIS, Apache, Tomcat, MS SQL ismeret,
  • •Bash és PowerShell scripting ismeret.

Amit kínálunk:

  • Pénzügyi szektorban versenyképes jövedelem,
  • Béren kívüli juttatási csomag,
  • Folyamatos szakmai fejlődési lehetőség,
  • Inspiráló csapat és munkahely: felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör, pozitív, alkotó, barátságos légkör.

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Rendszerüzemeltető
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

1054 Budapest, Szabadság tér 7.

Benyújtandó pályázati anyagok

Magyar nyelvű fényképes szakmai önéletrajz.
Magyar nyelvű motivációs levél.
A pályázati anyagokat várjuk a pozíció feltüntetésével.
Adatkezelésünkkel kapcsolatban kérjük, a BÉT honlapján lévő adatkezelési tájékoztatót szíveskedjen megtekinteni.
PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK.