Budapest Főváros Önkormányzata a LIFE IP HUNGAIRY projekt keretében keresi leendő munkatársait

LEVEGŐTISZTASÁGVÉDELMI TANÁCSADÓ ÖKOMENEDZSER

feladatok ellátására

    Budapest Főváros Önkormányzata partnerként részt vesz az Európai Bizottság LIFE programjának keretében finanszírozásra kerülő, 2019. január 1-én indult LIFE IP HUNGAIRY című projektben. A 8 évig futó projekt az egyik legjelentősebb környezetvédelmi probléma megoldását, a levegőminőség javítását, továbbá a levegőminőségi tervek eddigi gyakorlatának alapvető megújítását célozza meg 8 régiót lefedve 10 magyar településen. Ezt többek között emissziós adatbázisok fejlesztésével, átfogó szemléletformáló, tájékoztató tevékenységgel és egy országos levegőtisztaságvédelmi tanácsadó ökomenedzser hálózat felállításával valósítja meg.

    Az ökomenedzserek szerepe elsősorban a projekt keretében létrejövő emissziós adatbázis összeállításának koordinációjában, valamint a lakossági tájékoztatásban, tanácsadásban van, illetve szemléletformálásban jelentős, de emellett más, a levegőminőség javítását célzó tevékenységeket is ellátnak. A leendő ökomenedzserek foglalkoztatására megbízási szerződés keretében, határozott időre 2020. január 1. - 2026. december 31. közötti időszakra vonatkozóan nyílik lehetőség.

Feladatok részletes leírása:

    • Levegőminőségvédelem:
      • Pest Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztály illetékességi területére vonatkozó, a levegőminőség javítását célzó intézkedési terv (Budapesti Levegőminőségi Terv) előkészítése és felülvizsgálata együttműködésben az illetékes Hatósággal a Levegő védelméről szóló 306/2010. (XII. 23.) számú Korm. rendelet értelmében
      • részvétel az emissziós adatbázis létrehozásában és kezelésében
      • részvétel a környezetvédelmi tudatosságot növelő tervek elkészítésében és megvalósításában
      • a projekt keretében kifejlesztésre kerülő levegőminőség tervező és elemző rendszer használata

    • Pályázatkezelés:
      • hazai és EU-s energiahatékonysági, fenntarthatósági, komposztálási, levegőminőség javítását szolgáló (stb.) pályázati kiírások figyelése
      • levegőminőség javítását szolgáló egyéb külső (pl. banki) finanszírozási források folyamatos figyelése
      • a lakosság támogatása és tájékoztatása az energiahatékonyság területén elérhető hitelprogramokról és pályázatokról

    • Tanácsadás:
      • folyamatos kapcsolattartás a projekt tanácsadó testületeként működő Ökomenedzser Tudásközponttal, amelyet a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. koordinál
      • kapcsolattartás a kerületi önkormányzatokkal az energiahatékonyság, a fenntarthatóság és a levegőtisztaság-védelem kapcsán
      • energiahatékonysági útmutatás nyújtása a lakosság részére
      • tudatosságnövelés támogatása a környező településeken

Elvárások:

    • magyar állampolgárság, büntetlen előélet, valamint cselekvőképesség
    • felsőfokú környezetvédelmi, természettudományi vagy egyéb mérnöki végzettség, vagy projektek lebonyolításával kapcsolatos, elsősorban közgazdász felsőfokú végzettség
    • aktív (minimum középfokú) angol nyelvtudás szóban és írásban
    • felhasználói szintű számítógépes ismeretek, különös tekintettel MS Office programokra

Pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

    • környezetvédelmi feladatok ellátásában szerzett szakmai tapasztalat
    • levegőminőség védelem területén szerzett szakmai tapasztalat
    • európai uniós forrásból megvalósuló projektek tervezésének, illetve lebonyolításának terén szerzett szakmai tapasztalat
    • kommunikációs területen szerzett tapasztalat
    • szemléletformálásban szerzett és/vagy pedagógiai, tanítási gyakorlat
    • minisztériumi, ökormányzati vagy hatósági munkakörben szerzett tapasztalat

    Elvárt kompetenciák:
    megbízhatóság, problémamegoldó- és önálló munkavégzési képesség, együttműködési képesség, hivatástudat, jó kommunikációs készség

    Egyéb információ az állásról:
    Bérezés: megbízási szerződés alapján
    Jelentkezési határidő: 2019.11.24.

    Csatolandó iratok:
    • részletes szakmai önéletrajz, valamint motivációs levél,
    • a végzettséget, szakképesítést igazoló bizonyítványok másolata (ennek hiánya esetén a jelentkezés érvénytelennek tekintendő),
    • továbbá arra vonatkozó – aláírásával ellátott - nyilatkozata, hogy a benyújtott önéletrajzában és mellékleteiben foglalt személyes adatainak a kiválasztási eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul (ennek hiánya esetén a jelentkezés érvénytelennek tekintendő). A csatolandó nyilatkozat megtalálható a hirdetésben, a Budapest Portál/E-információszabadság oldalak/Tevékenységre, működésre vonatkozó adatok/Adatvédelem, közérdekű adatok igénylése/Adatkezelési tájékoztatók menüpont alatt.

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Környezetmérnök
  • Mezőgazdaság, Környezet
  • Környezetvédelem, Vízgazdálkodás
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest, 1052 Városház utca 9-11.

A jelentkezést a Főpolgármesteri Hivatal Beruházási és Projektmenedzsment Főosztálya (1052 Budapest, Városház u. 9-11.) részére a lenti „Jelentkezem” gomb megnyomásával szíveskedjen eljuttatni.

A hirdetéssel kapcsolatban érdeklődni Lőcsei-Tóth Kinga csoportvezető asszonynál a +36 1 327 1639-es telefonszámon lehet.

A jelentkezésen kérjük feltüntetni: „levegőtisztaságvédelmi tanácsadó ökomenedzser”