Biotechnológiai kutatás–fejlesztésben élen járó vállalkozásunk innovatív projektjeihez keresünk tehetséges, elkötelezett munkatársakat, folyamatosan bővülő pécsi telephelyünkre, az alábbi pozícióba:

KUTATÓ VEGYÉSZ

    Ha magabiztos kémiai alapokkal és erős elméleti háttérrel rendelkezel, szeretnél  a kutatás-fejlesztési csapatunk lelkes tagja lenni, akkor Te vagy az új kolléga akit keresünk.

    A Soft Flownál innovatív környezetben dolgozhatsz, ahol kreatív kutatóinkkal és minőség orientált termelési csoportunkkal együttműködve nagyszerű lehetőségek nyílnak a fejlődésre. Saját szakterületünkön piacvezetők vagyunk, ezért izgalmas kihívásokra számíthatsz, részt vehetsz a legelőremutatóbb projektjeinkben, amelyekben a csapatmunkára és a kooperációra is nagy hangsúlyt helyezünk.

Főbb feladatok:

    A Kémia csoport tagjaként, mint szakértő az alábbi feladatok elvégzéséért leszel felelős:
    • Többlépcsős szerves kémiai kísérletek tervezése, megvalósítása és kiértékelése
    • Fehérje és kismolekulás konjugátumok tervezése és előállítása
    • Költségtervezés, -optimalizálás és -felügyelet a teljes fejlesztési folyamat során
    • Laborprotokol rendszer működtetése a dokumentációtól kezdve a prezentációig
    • Kutatási projektek teljes koordinációja az ötlettől egészen a megvalósításig

Végzettség:

    A specifikus szaktudás mellett a kutatói gondolkodásmód alapvető elvárásunk!
    • Egyetemi szintű (MSc) szakirányú végzettség,  vegyész, vegyészmérnök, kémia vagy kapcsolódó szakokon, mérnöki vagy kutatói tapasztalattal
    • Szerves- és szervetlen kémiai tapasztalat
    • Kémiai analitikai műszerek kezelésében való jártasság ( pl.: UV-Vis és tömegspektroszkóp, folyadék kromatográfia stb.)
    • Folyékony angol nyelvtudás

Személyes készségek:

    • Kiemelkedő képesség a multidiszciplináris tevékenységek kombinálásában
    • Fejlett projektirányítási és önmenedzselési készségek
    • Magabiztos felhasználó szintű IT használat
    • Erős motiváltság, szakmai kíváncsiság, kihívások keresése, precizitás, pontosság
    • Analitikus és kísérleti szemléletmódok párhuzamos alkalmazása
    • Képesség mind a csapat- mind az önálló munkára, hatékony kommunikáció

Amit kínálunk:

    • Innovatív társaságunknál, mely piacvezető a saját területén, változatos, kihívásokkal teli munkát kínálunk
    • Fejlett labortechnológia, modern munkakörnyezet
    • Részt vehetsz nemzetközi kutatási és fejlesztési projektekben
    • Folyamatos tanulási és fejlődési lehetőséget biztosítunk
    • Pécsre költözés esetén 3 hónapnyi albérlet-, vagy áttelepülési támogatást nyújtunk

Röviden a Soft Flow-ról

    A Soft Flow a szakterületén belül piacvezető társaság az áramlási citometriai és élelmiszerbiztonsági területen több évtizedes kutatás fejlesztési tapasztalattal a háta mögött.

    A Soft Flow ars poeticája, „Innovating bioanalytics” kezdetektől újabb és újabb célok elérésére sarkallta a cég valamennyi munkatársát a biotechnológiai kutatás-fejlesztés és innováció (K+F+I) területén. Cégünk fejlődése az elmúlt 20 évben töretlennek mondható, melynek köszönhetően mára nemzetközi szinten jegyzett, K+F csoporttá nőtte ki magát a közel 50 főt számláló vállalkozás.

    A Soft Flow kutatás-fejlesztési tapasztalata felkeltette a FOSS - a világ 28 országában jelenlevő, mezőgazdaságban használt analitikai berendezések gyártásában piacvezető dán cég - érdeklődését. A két cég között 2012-ben stratégiai együttműködés indult az élelmiszer- és takarmányanalitika területén, majd 2016 márciusában a FOSS felvásárolta a Soft Flow Hungaryt ezáltal a pécsi biotechnológiai vállalkozás végleg felkerült ezen iparág világtérképére.

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Vegyészmérnök
  • Mezőgazdaság, Környezet
  • Biotechnika
  • Oktatás, Kutatás, Tudomány
  • Kutató
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Felsőfok/tárgyalóképes szint

Munkavégzés helye:

7634 Pécs, Ürögi fasor 2/a

Kapcsolat:

Ha a pozícióval kapcsolatban részletes információra lenne szükséged bátran keresd Dr. Csonka Róbertet a „Jelentkezem” gombon keresztül.
Tel.: +36 20 293 5567