A MOL Nyrt. FF és EBK (Fenntartható Fejlődés és Egészségvédelem, Biztonságtechnika, Környezetvédelem) szervezete munkatársat keres az alábbi munkakörre:

KÖRNYEZETVÉDELMI SZAKÉRTŐ (19002254)

Munkakör célja:

    A MOL Nyrt. FF és EBK, Kutatás-Termelés FF & EBK környezetvédelmi tevékenységeinek koordinálása a jogszabályi előírásoknak, szakmai minőségi követelményeknek és a költséghatékonyság elvének megfelelően. A működési területén a környezetvédelmi teljesítmény üzleti célokkal összehangolt, folyamatos javítása, a jogi és a hatósági előírásoknak való költség-hatékony megfelelés, az egészséges, biztonságos, természet- és környezetkímélő munkafeltételek biztosítása érdekében

Feladatok:

  • Végzi és koordinálja a MOL Magyarország Kutatás-Termelés egyes telephelyei vonatkozásában a környezetvédelmi tevékenységet (kiemelten: hulladékgazdálkodás, talaj, és talajvízvédelem, felszíni vízvédelem, levegőtisztaság-védelem), a hatósági kapcsolattartást, az üzleti és hatósági adatszolgáltatások, jelentések készítését a jogszabályi megfelelés biztosítása és a kockázatok megalapozott csökkenthetősége érdekében.
  • Előírásszerűen biztosítja (az üzleti vezetőkkel együttműködve) a hatósági kapcsolattartást, és a hatósági határidők betartását a felelősségébe tartozó telephelyeken. Köteles felhívni a vezetők figyelmét arra, ha valamely gyakorlat, vagy valamely tervezett intézkedés környezetvédelmi jogszabályt, előírást sért.
  • Szakterületének stratégiája alapján koordinálja a környezetvédelmi tevékenységet: kockázatot csökkentő beruházások, projektek kezdeményezése, beruházások szakmai véleményezése, valamint erre irányuló team és projekt munkában való részvétel. Felelős az integrált irányítási rendszerek (MIR-MEBIR) dokumentumaiban foglaltak betartásáért. Felelős a környezetet nem károsító, az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés megvalósításáért.
  • Felelős a munkakörhöz kapcsolódó új rendeletek, szabványok megismeréséért, megismertetéséért, azonosítja az azokból adódó, üzleti tevékenységet érintő előírásokat, és javaslatot tesz a jogszabályi megfelelés érdekében elvégzendő feladatokra.
  • Részt vesz a környezetvédelmi működési folyamatok (újra)tervezésében és támogatja megvalósításukat, folyamatosan figyeli és jelzi a folyamat-optimalizálás lehetőségeit a működési hatékonyság növelése érdekében. Koordinálja, elvégzi a tevékenységi területén működő szabványos irányítási rendszerekkel kapcsolatos szakterületi feladatokat, biztosítja a működtetése során a hatósági, illetve rendszerszabványok általi előírások teljesíthetőségét szabályzatok, utasítások készítésével, véleményezésével, auditok végzésével.
  • Részt vesz az üzlet szakterületi oktatási tematikájának elkészítésében, koordinálja és végzi a saját területe vonatkozásában az oktatások és a vizsgáztatások lebonyolítását, a jogszabályban előírt oktatási kötelezettség teljesíthetősége, és az EBK tudatosság növelése érdekében.
  • Koordinálja és végzi a tevékenységi területén a bekövetkezett rendkívüli események bejelentését, kivizsgálását, annak átfogó elemzését, valamint részt vesz ezen események megelőzését célzó intézkedések kidolgozásában.
  • Koordinálja a – szakterületét érintő, jóváhagyott – tervek, programok szerződéseiben rögzítettek megvalósulását, eltérés esetén helyesbítő javaslatok megtételét kezdeményezi. Részt vesz az üzleti szervezet hatáskörében végzett műszaki tervezési, projekttervezési, fejlesztési, beszerzési, beruházási, kivitelezési, karbantartási tevékenységek során a szakterületi előírások és szempontok érvényesítésében.

Követelmények:

  • Felsőfokú szakirányú végzettség (főiskolai/egyetemi diploma)
  • Szakirányú felsőfokú szakképesítés(ek) (pl. Környezetvédelem területei)
  • Szakterületen megszerzett min 2 év releváns tapasztalat
  • A Kutatás-Termelés területén működtetett technikák és technológiák, illetve sajátosságok ismerete. A szakterületi külső és belső szabályozási környezet és az integrált irányítási rendszer ismerete
  • A külső-belső kapcsolatrendszer és szakterületi hatósági kapcsolat-rendszer ismerete.
  • Felhasználói szintű informatikai ismeretek
  • Eredményorientáltság, elemző gondolkodásmód
  • Középszintű angolnyelv-tudás
  • B kat. jogosítvány

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Speciális mérnöki területek
  • Mezőgazdaság, Környezet
  • Környezetvédelem, Vízgazdálkodás
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Szolnok / Budapest