Könyvelő

Belépés ideje

    megegyezés szerint

Munkakör, jogosultságok és felelősségek

  • Kifizetések szervezése és elvégzése, átutalási megbízások készítése, a bankszámlakivonatok teljes feldolgozása és bekönyvelése.
  • Számlaegyenlegek figyelése, a pénzügyi fegyelem betartatásának ellenőrzése.
  • A követelések és kötelezettségek kölcsönös kompenzációjának kidolgozása és könyvelése.
  • Új jogi és természetes személyek felvezetése a könyvelési program Címlistájába.
  • A számviteli bizonylatok tartalmi és formai helyességének ellenőrzése, jogosult személyek aláírásainak biztosítása a számviteli bizonylatokra.
  • A szállítók számláinak nyilvántartása, könyvelése, továbbítása.
  • Megrendelői számlák kiállítása, nyilvántartása, könyvelése..
  • Belső és egyéb okmányok könyvelése.
  • Egyedi gyártások könyvelése.
  • Zárási műveletek könyvelése.
  • Biztosítások és részletfizetési naptárak nyilvántartása.
  • Kommunikáció és szoros együttműködés a társaság más osztályaival.
  • Az ingatlanadó adóbevallásához a dokumentumok helyes és időben való feldolgozása, illetve az adóbevallás elkészítése.
  • Nem befejezett befektetések állapotának figyelése, vagyon nyilvántartásának biztosítása.
  • Kommunikáció és szoros együttműködés az adóhivatallal, könyvvizsgálókkal és más intézményekkel.
  • A könyvviteli és adószabályok, jogszabályok változásainak figyelése, alkalmazása a társaság szükségei szerint.
  • Belső ellenőrzések rendszeres megtartása.

Alkalmazottal szemben támasztott elvárások

  • Az adott pozíciót a következő végzettséggel rendelkezők tölthetik be
  • középiskolai érettségivel
  • Mérlegképes könyvelői szakképzettség
  • Szlovák nyelv – középhaladó (B2)

Személyes előfeltételek és készségek

  • Magyar jogszabályok (adó és pénzügyi jogszabályok) ismerete - FELTÉTEL
  • Angol vagy német nyelv ismerete - ELŐNY
  • Pontosság, részletesség
  • Célratörő és sikerorientált
  • Könyvelési folyamatok és érintett törvények ismerete
  • Következetesség, önállóság, rugalmasság

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Könyvelés
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

  • Szlovák - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest, 1211 Déli-bekötő út 7.