Kockázatkezelési specialista

Feladatok:

  • hitel- és biztosítási kockázati modellek működtetésének, fejlesztésének támogatása a fenti modellek szempontjából fontos paraméterek rendszeres kalkulációja, vezetői és szabályozói döntéshozatal támogatása egyedi modellek és kalkulációk, illetve szakmai anyagok készítésével,
  • adatgyűjtés és feldolgozás belső adatbázisból és külső partnerektől, a társaság adatbányászati tevékenységének szakmai támogatása,
  • termékfejlesztéshez kapcsolódó feladatok kockázati szempontú támogatása,
  • közreműködés az alaptevékenységi folyamatoknak az üzleti tervezéshez szükséges tervezésben.

Elvárások:

  • felsőfokú szakirányú (közgazdasági, matematikusi vagy aktuáriusi) végzettség
  • Excel magas szintű ismerete,
  • adatbázisok és SQL nyelv felhasználói szintű ismerete
  • középfokú szakmai angol nyelvtudáshasonló területen (pénzügyi kockázatkezeléssel kapcsolatos adatelemzés, adatbányászat és modellezés) szerzett minimum 2 éves tapasztalat.

Előny:

  • bankszektorban szerzett tapasztalat
  • Python, R vagy Matlab programozási nyelvek ismerete

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Kockázatkezelő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest