MKK ZRT.

www.mkkzrt.hu

Az MKK Magyar Követeléskezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság budapesti székhelyére a XIII. kerületbe munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

KOCKÁZATELEMZÉSI FŐMUNKATÁRS

Feladatai:

  • Az üzleti terület által készített előterjesztések kockázati szempontú véleményezése,
  • Üzleti döntések előkészítésében való közreműködés,
  • A kockázatelemzési módszertan fejlesztése,
  • Kockázatelemzési jelentések készítése,
  • Kockázatelemzéshez kapcsolódó szabályzatok elkészítésében való részvétel,
  • Pénzügyi és üzleti adatok, mutatók elemzése, kimutatások, előrejelzések készítése,
  • Terv/tény összehasonlítások, elemzések elkészítése,
  • Egyes pénzügyi instrumentumok IFRS szerinti átértékelésének elvégzése,
  • A kiemelt vevőkövetelések folyamatos monitoringja a kockázat mérséklése és nyomon követése céljából, valamint a kezelésre tett javaslatok véleményezése,
  • A faktoring ügyletek esetében az érintett üzletfelekről készített adósminősítéseket, a limitet és kihelyezési kondíciókat tartalmazó előterjesztések kockázati szempontú elemzése, javaslattétel a kockázatok minimalizálásának módjára,
  • A kockázatelemzési osztályvezető munkájának szakmai támogatása.

Elvárásaink:

  • Felsőfokú gazdasági, pénzügyi végzettség
  • Banknál vagy pénzügyi vállalkozásnál kockázatelemzői területen szerzett legalább 3 éves szakmai tapasztalat
  • Emelt szintű EXCEL tudás
  • Kimagasló logikai és elemző készség
  • Precíz, pontos, megbízható munkavégzés
  • Az ideális jelölt képes feladatait önállóan elvégezni, de nyitott a csapatmunkára, az együttműködésre
  • Proaktív gondolkodásmód
  • Jó kommunikációs képesség

Az elbírálásnál előnyt jelent:

  • Követeléskezelői tapasztalat
  • Power BI ismeret

Amit kínálunk:

  • kitűnő munkahelyi környezet
  • versenyképes jövedelem
  • változatos szakmai kihívások, fejlődési lehetőség
  • bejelentett főállású munkaviszony
  • stabil hátterű követeléskezelési társaságnál magas színvonalú szakmai környezet

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Kockázatkezelő
  • Elemzés

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest, XIII. kerület

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, kérjük, pályázatát (fényképes önéletrajz, kísérőlevél) bérigény megjelölésével küldje el a "Jelentkezem" gombra kattintva.

Az álláshirdetésre pályázók személyes adatainak kezelésével kapcsolatos adatkezelési tájékoztató „Tájékoztató az MKK Zrt.-nél betöltendő állásra vonatkozó kiválasztási eljárás során, a megfelelő jelölt kiválasztása céljából történő adatkezelésről” címmel elérhető a honlapon.