Az ICT igazgatóság a KBC magyarországi érdekeltségei számára biztosít magas színvonalú informatikai megoldásokat. Megtervezzük, kialakítjuk és üzemeltetjük a Bankcsoport informatikai rendszerét. A Közép-európai adatközpontunk magas színvonalú adatközpont szolgáltatásokat nyújt a közép-európai (Csehország, Szlovákia, Belgium, Írország) KBC Group szervezetek számára.

Junior üzemeltető rendszermérnök telekommunikációs területre

Főbb feladatok:

  • A KBC Csoport KÖZÉP-EURÓPAI ADATKÖZPONT hálózatfelügyeleti rendszereinek üzemeltetése, hibaelhárítása, konfigurálása valamint routing-switching, határvédelmi és biztonsági infrastruktúrájának üzemeltetése és fejlesztése.
  • KÖZÉP-EURÓPAI ADATKÖZPONT telekommunikációs hálózatának üzemeltetése során felmerült problémák vizsgálata, elemzése, megoldási javaslatok kidolgozása.
  • Együttműködés és kapcsolattartás az informatikai társosztályokkal, szolgáltatókkal, beszállítókkal, szakszervizekkel, magyar és külföldi ügyfelekkel (ICT).
  • Stabil infrastrukturális szolgáltatás biztosítása, a lehető legkevesebb kockázattal, törekedve az incidensek számának csökkentésére.
  • Problémák és incidensek elhárítása, felhasználói igények kiszolgálása munkaidőben, és munkaidőn túl ügyeleti/készenléti rendszerben.
  • Releasek kezelése, végrehajtása munkaidőben és munkaidőn túl (havi pár alkalommal).
  • Új technikák/megoldások implementálásában való aktív közreműködés

Munkakör betöltésének feltételei:

  • Főiskolai/egyetemi szakirányú (informatikai vagy műszaki) végzettség
  • IP hálózati ismeretek, TCP/IP és menedzsment protokollok ismerete
  • Cisco CCNA belépéskor nem elvárt, de a próbaidő végéig le kell tenni a vizsgát, amelyet a cég finanszíroz
  • Jó kommunikációs készség írásban és szóban, magyarul és angolul
  • Probléma megoldási képesség
  • Precíz munkavégzés, határidők betartása
  • Csapatmunka és felelősségteljes önálló munkavégzés, kezdeményezőkészség
  • Rendszerszemlélet

Munkakör betöltése során előnyt jelent:

  • Távközlés szolgáltatói és/vagy adatközponti gyakorlat
  • Core switching, routing (főként Cisco)
  • Szakmai tapasztalat hálózatfelügyeleti rendszerek üzemeltetése területén (státusz és performancia mérés, DNS/DHCP/IPAM, netflow, hálózati forgalom rögzítés és elemzés, hálózati authentikáció)
  • Linux operációs rendszer ismeret
  • Távoli elérési infrastruktúra (VPN) és authentikáció
  • Perl script vagy XML vagy Python programozási nyelv ismerete
  • Releváns szakmai minősítés (pl. Cisco CCNA, security)
  • ITIL alapok

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Hálózati és Rendszermérnök
  • Rendszerüzemeltető, Karbantartó
  • Telekommunikáció
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot

Szükséges nyelvtudás:

A felsoroltak közül mindegyik:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint
  • Magyar - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest, 1095 Lechner Ödön fasor 9.

Vegye fel a munkaadóval a közvetlen kapcsolatot a jelentkezem gombra kattintva.