MAGYAR AGRÁR- ÉS ÉLETTUDOMÁNYI EGYETEM

Magyarország egyik legnagyobb egyeteme és tudásközpontja, a Gödöllőn található székhelyére az Általános és Gazdasági Jogi Osztályára munkatársat keres az alábbi pozícióba:

JUNIOR JOGÁSZ

Főbb feladatok, munkák:

  • feladata az Egyetem  jogi feladataiban történő közreműködés, elsősorban általános és gazdasági jogi területen,
  • a jogtanácsosok és senior jogászok munkájának segítése,
  • szerződések és hivatalos levelezések előkészítése,
  • jogszabályfigyelés, jogi kutatómunka,
  • részvétel ingatlanokkal kapcsolatos jogi ügyek megoldásában,
  • részvétel peres és nemperes eljárások előkészítésében,
  • az Egyetem dolgozóitól érkező jogi jellegű megkeresések megválaszolása,
  • mindegy egyéb jogi jellegű feladat, problémamegoldás amely a napi gyakorlatban felmerül.

Az álláshoz tartozó elvárások:

  • jogász végzettség,
  • egy világnyelvből legalább komplex B2 típusú (korábbi elnevezéssel: középfokú "C" típusú nyelvvizsga) államilag elismert nyelvvizsga,
  • a jogi pálya iránti elhivatottság, nyitottság az új ismeretek befogadására,
  • nagy munkabírás, jó problémamegoldó képesség,
  • számítógépes irodai alkalmazások felhasználói szintű ismerete,
  • cselekvőképesség; büntetlen előélet,
  • Magyar állampolgárság, vagy külön jogszabály szerint szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, illetve bevándorolt vagy letelepedett személy státusz.

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • angol nyelven történő magabiztos kommunikáció

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • Fényképes szakmai önéletrajz,
  • Motivációs levél a bérigény megjelölésével,
  • Iskolai végzettséget, szakképzettséget, nyelvvizsgát igazoló okiratok másolata,
  • Három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány, vagy a bizonyítvány megkéréséről szóló postai feladóvevény másolata, vagy tudomásulvételi nyilatkozat arról, hogy amennyiben kiválasztásra került, úgy 3 hónapnál nem régebbi, eredeti hatósági erkölcsi bizonyítványt kell az alkalmazás előtt benyújtania,
  • Nyilatkozat arról, hogy a pályázat elbírálásában résztvevők a pályázati anyagba betekinthetnek.

Egyéb információ az állásról:

  • A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Magyarország egyik meghatározó állami egyeteme és tudásközpontja rendkívül szerteágazó tevékenységi körrel és az egész országra kiterjedő campus és intézeti hálózattal.  Elsősorban pályakezdő jogászok, vagy 1-3 év jogi tapasztalattal rendelkezők jelentkezését várjuk, akiknek célja a jogi szakvizsgára történő felkészülés, melyhez kitűnő alapot ad és tapasztalatot nyújt az intézmény igen sokrétű és változatos jogi tevékenységében való tevékeny és felelősségteljes közreműködés. A munkakör folyamatos betöltése során a pozíciót elnyerő személy jogtanácsosok és senior jogászok irányítása alatt kvázi „ügyvédjelölti státuszban” elmélyült gyakorlati ismereteket és biztos alapokon nyugvó tudást fog szerezni számos jogterületen, kiemelten a polgári jog, a gazdasági jog és a munkajog területén.
  • A munkakör a pályázatok elbírálását követően azonnal betölthető.
  • A munkabér tekintetében a felek megállapodása az irányadó.
  • Munkáltató a pályázatok előzetes áttekintését követően dönthet akként, hogy a pályázót személyes megjelenésre nem hívja meg.

A jelentkezés határideje: 2021. március 11.

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Ügyvédjelölt
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó

Szükséges tapasztalat:

  • Pályakezdő/friss diplomás

Szükséges végzettség:

  • Egyetem

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

2100 Gödöllő, Páter Károly u. 1.

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.