Az MFB Magyar Fejlesztési Bank, a hosszú távú gazdaságfejlesztés támogatója és az európai uniós visszatérítendő források közvetítésért felelős pénzintézet
határozatlan idejű munkavégzéssel

Jogtanácsos (Nemzetközi Jogi Osztály)

munkatársat keres az alábbi feltételekkel:

Feladatok:

    A sikeres pályázó jogi szakismeretével és nemzetközi valamint belföldi tranzakciókban szerzett tapasztalatával, a Nemzetközi Jogi Osztály feladatkörébe tartozó ügyekben, közreműködik a Bank feladatainak ellátásában, emellett a többi jogtanácsossal együttműködve gondoskodik arról, hogy a Bank működése során a jogszabályokat mindenkor betartsák, valamint a jog eszközével védi a Bank érdekeit.

    • tranzakciós jogi támogatás nyújtása elsősorban finanszírozási (azon belül is kiemelten forrásbevonási) ügyletekben a Bank szakterületei részére (tanácsadás, okiratszerkesztés és véleményezés magyar és angol nyelven, tranzakció menedzsment)
    • treasury ügyletek jogi támogatása (tanácsadás, okirat-szerkesztés és véleményezés magyar és angol nyelven)
    • projektek jogi támogatása, részvétel belső és külső munkacsoportok munkájában;
    • kapcsolattartás az egyedi ügyekben megbízott külső jogi szakértővel (ügyvédi irodával)
    • a Bank külföldi, európai uniós és más nemzetközi pénzügyi intézmény partnereivel történő együttműködésének jogi támogatása
    • részvétel a pénzügyi intézményekre és a tőkepiacra vonatkozó jogalkotási és szabályozási tevékenységben, együttműködés a szaktárcákkal, a Magyar Bankszövetséggel és az Állami Bankok Európai Szövetségével
    • jogi állásfoglalások, tanulmányok és elemzések készítése, prezentációk összeállítása
    • a Bank belső szabályzatainak véleményezése

Elvárt minimum szakmai tapasztalat:

    • jogi szakvizsga utáni min. 3 év tapasztalat
    • nemzetközi ügyvédi irodánál, nemzetközi reputációval rendelkező ügyvédi irodánál vagy pénzügyi intézménynél szerzett többéves gyakorlat
    • aktív, felsőfokú szóbeli és írásbeli angol nyelvtudás, angol nyelvű okirat-szerkesztési gyakorlat
    • kiváló kommunikációs készség szóban és írásban egyaránt

Előnyt jelent:

    • pénzügyi szektorban szerzett tapasztalat

Elvárt kompetenciák:

    • szakmai igényesség
    • magas szintű technikai felkészültség okirat-szerkesztési területen (jogi dokumentumok gyors és pontos szerkesztése, angol nyelven is)
    • elemző, összefoglaló és problémamegoldó képesség
    • rugalmasság, széles látókör, kreativitás
    • jó kapcsolatteremtő képesség
    • önálló munkavégzés képessége
    • csapatmunkában való részvétel képessége

Amit kínálunk:

    • Erős szakmai tudást igénylő, kihívást jelentő, felelősségteljes feladatok
    • Szakmailag elkötelezett csapat, támogató környezet
    • Stabil vállalati háttér
    • Versenyképes jövedelem és egyéb béren kívüli juttatások (cafeteria, prémium, sportkártya, szűrővizsgálat)

A pozíció betöltésének határideje:

    Azonnal

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Felsőfok/tárgyalóképes szint

Munkavégzés helye:

1051 Budapest, Nádor u. 31.

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését és a fenti feltételeknek megfelel, kérjük, juttassa el magyar és angol nyelvű önéletrajzát a munkakör tárgymezőben történő megjelölésével 2019. december 18. napjáig.
(A pozícióval kapcsolatos bármilyen kérdés esetén kérjük, keresse a Humán Erőforrás Igazgatóság munkatársait a következő elérhetőségeken: 06-1-428-1759)