A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) története az 1857-ben létrejött Pesti Kereskedelmi Akadémia alapítására vezethető vissza. 2016-tól az alkalmazott tudományok egyeteme, amely a legszélesebb spektrumú képzési kínálatot nyújtja a gazdasági tudományok területén. A három budapesti és egy zalaegerszegi karból álló BGE mintegy 16.000 hallgatójával Magyarország egyik meghatározó felsőoktatási intézményeként a Jogi és Humánpolitikai Főosztály, Jogi Osztályára keres

JOGI ELŐADÓT/JOGTANÁCSOST

FELADATOK:

  • az Egyetemet érintő jogszabályi környezet, valamint egyetemi belső szabályozás változásainak figyelemmel kísérése, javaslattétel az egyetemi szabályzatok, utasítások, egyéb szabályozók módosítására, a jogszerű működésre;
  • az egyetemi szabályzatok, szabályzatmódosítások, utasítások (a belső szabályozás harmonizációjának biztosítása) véleményezése;
  • javaslattétel az Egyetem szakszerű és jogszerű működését elősegítő jogi megoldásokra;
  • az Egyetemen született döntések, határozatok törvényességének vizsgálata, ez alapján javaslattétel a rektornak és/vagy a kancellárnak törvényességi intézkedés megtételére;
  • részvétel a Rektori Tanács, a Szenátus, valamint a jogszabályok, illetve az Egyetem belső szabályzatai által meghatározott testületek üléseinek előkészítésében, illetve a döntések végrehajtásában, végrehajtatásában;
  • az Egyetem szervezeti egységei részére, működésük körében jogi tanácsadás, jogi szakvélemény adása;
  • az Egyetem szerződéseinek, okiratainak elkészítése, véleményezése, jogi kontroll biztosítása az Egyetem kötelezettségvállalásai, megállapodásai, szerződései, tárgyalásai tekintetében;
  • szükség esetén az Egyetem jogi képviseletének ellátása;
  • a hallgatói jogviszonnyal, hallgatói kérelmekkel kapcsolatos jogi feladatok ellátása, közreműködés az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat és részönkormányzatai törvényes működésének biztosításában.

ELVÁRÁSOK:

  • magyar állampolgárság, vagy külön jogszabály szerint a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező, illetve bevándorolt vagy letelepedett személy,
  • büntetlen előélet, továbbá nem áll a tevékenység folytatását kizáró foglalkoztatástól eltiltás hatálya alatt,
  • egyetemi végzettség jogász szakon,
  • minimum 2 éves szakmai gyakorlat,
  • MS Office (irodai) alkalmazások magas szintű ismerete.

KIVÁLASZTÁSNÁL ELŐNYKÉNT ÉRTÉKELJÜK:

  • felsőoktatásban vagy közigazgatásban szerzett tapasztalat,
  • követeléskezelési tapasztalat,
  • jogi szakvizsga,
  • legalább középfokú angol nyelvtudás.

AMIT AJÁNLUNK:

  • stabil munkáltatói háttér,
  • dinamikus csapat, jó munkahelyi légkör,
  • változatos, kihívásokban bővelkedő feladatok,
  • versenyképes jövedelem és béren kívüli juttatási csomag,
  • határozatlan idejű, teljes munkaidős közalkalmazotti jogviszony 4 hónap próbaidő lejártát követően.

JELENTKEZÉSHEZ SZÜKSÉGES DOKUMENTUMOK:

    Kérjük, jelentkezésében jelölje meg a pozíció nevét: jogi előadó/jogtanácsos, valamint csatolja az alábbi dokumentumok mindegyikét:
    • szakmai önéletrajz,
    • motivációs levél a bérigény megjelölésével,
    • nyilatkozat arról, hogy a kiválasztási eljárásban résztvevő személyek személyes adatait a kiválasztási eljárással összefüggésben megismerhetik és kezelhetik.
    Csak a fenti feltételeknek megfelelő, a kért dokumentumokat megküldő jelentkezőkkel vesszük fel a kapcsolatot!

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Munkavégzés helye:

1149 Budapest, Buzogány utca 11-13.

Jelentkezését Timkó Zsuzsanna HR referens részére várjuk!