Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!

Java Developer

    H4T is a young company which gives commercial/technical support, thanks to more than ten years of experience in telecommunications, to small and medium reseller/wholesale carriers.

    Our Customers (all service providers) are appreciating the strength of our group, which is the flexibility and the smartness we have to give them prompt solutions.

    To improve our business:

If you have…

  • University/College degree in the field of IT
  • English or/and Italian knowledge
  • Technical knowledge: UNIX knowledge
  • SQL knowledge

Your tasks will be…

  • Developing and supporting the activity of monitoring of Telecommunications services
  • Analysis of telephony traffic performances
  • Traffic performance improvements
  • Trouble Ticket Management
  • First Level Support

We offer...

  • Competitive salary
  • Long-term career development opportunities
  • Beautiful work environment

Sector(s):

  • IT Development
  • Programmer, Developer
  • Full time

Experience required:

  • professional experience is not required

Required language level:

A felsoroltak közül bármelyik:

  • English - intermediary/communicative
  • Italian - intermediary/communicative

Job location:

Budapest, V. kerület

How to apply/ contact information:

If you are interested in the position please send your English CV.

Kérjük értékelje, hogy mennyire találja vonzónak a hirdetést!

Az Ön szavazata:
Összes szavazat:
db szavazat
Állás, munka még: H4T Group Kft.>
A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: Java Developer
  • Rövid pozíció név: Fejlesztő
  • Hirdető cég: H4T Group Kft.
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Város: V. kerület
  • Feladatok: Developing and supporting the activity of monitoring of Telecommunications services Analysis of telephony traffic performances Traffic performance improvements Trouble Ticket Management First Level Support
  • Elvárások: University/College degree in the field of IT English or/and Italian knowledge Technical knowledge: UNIX knowledge SQL knowledge
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol, Olasz
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: Mindegy, vagy nem igényel tapasztalatot
  • Feladás dátuma: 2017.06.19