Molekuláris-Ujjlenyomat Kutató Közhasznú Nonprofit Kft.
Csatlakozz hozzánk

IT ÜZEMELTETŐ/RENDSZERGAZDA

pozícióba!
Informatikai szakemberként most lehetőséged van csatlakozni egy olyan csapathoz, ahol világhírű kutatók által kezdeményezett, úttörő jelentőségű kutatás folyik neves hazai és nemzetközi tudományos partnerek bevonásával.

Küldetésünk:
A vér molekuláris ujjlenyomatának mérése új generációs molekuláris diagnosztika kifejlesztésére, az egészségi állapot monitorozása és betegségek felismerése céljából.
Az élő szervezet folyékony halmazállapotú alkotórészeinek molekuláris összetétele érzékenyen függ a szervezet fiziológiai állapotától, ezért betegségek kimutatására is alkalmas lehet. A vér (plazma és szérum) molekuláris összetétele elváltozásainak mérése és nyomon követése döntő mértékben hozzájárulhat a rendszerbiológia és orvosi diagnosztika jövőbeni fejlődéséhez.
Hogyan?
Egy csepp vérplazmát ultrarövid lézerfénnyel átvilágítanak és a gerjesztett molekulák által kibocsátott fényhullámokat femto/atto-szekundumos lézeres méréstechnika segítségével közvetlenül detektálják.

Főbb feladatok, munkák:

  • Belső IT infrastruktúra üzemeltetése és karbantartása főként Windows környezetben
  • Szerverek, alkalmazáskörnyezet, egyéb számítástechnikai eszközök teljes körű felügyelete, üzemeltetése virtualizált és/vagy fizikai környezetben távoli hozzáféréssel;
  • Felhasználói jogosultság kezelése, informatikai eszközök beállítása, céges telefonkészülékek működtetése;
  • Informatikai eszköz bővítés, strukturálásban való részvétel;
  • Belső klinikai adatbázis karbantartása (MySQL, illetve saját belső adatbázis rendszer)
  • Helyi felhasználók támogatása Windows és Mac környezetben (Microsoft Office 365, Outlook);
  • Szerver biztonsági riportok vizsgálata;
  • Kapcsolattartás, szoros együttműködés a Társaság külső informatikai szolgáltatójával;
  • Társaságunk jelenlegi weboldalának naprakészen tartása; a közeljövőben megrendelendő új honlaphoz tanácsadóként és kapcsolattartóként szerepvállalás;
  • IT vonalú dokumentációk készítése, naprakészen tartása.

Az álláshoz tartozó elvárások:

  • Felsőfokú informatikai vagy műszaki szakirányú végzettség;
  • Minimum 2 éves üzemeltetői és/vagy rendszergazdai területen szerzett releváns tapasztalat;
  • Operációs rendszer ismeret: Linux, Mac, Windows (ebből legalább kettő)
  • Informatikai hálózat ismeretek:
    • alapvető hálózati protokollok ismerete (TCP/IP, DHCP, DNS, VPN),
    • hardver hálózati eszközök,
  • Microsoft termékek ismerete (Office 365, Outlook, Active Directory, Group Policy)
  • Aktív angol nyelvtudás szóban és írásban;
  • Agilis, problémamegoldó attitűd;
  • Kiváló kommunikációs készség;
  • Támogató, proaktív megoldás központú gondolkodásmód és rendszerszemlélet;
  • Megbízhatóság, igényes munkavégzés, döntésképesség, határidők betartásának képessége.

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • IT security ismeretek, hálózatbiztonsági tudatosság, hosting ismeretek;
  • Microsoft Hyper-V ismerete;
  • Verziókövető rendszerek alapvető ismerete (git);
  • Programozói alapismeretek:
    • webes technológiák, pl.: HTML, CSS, JavaScript, PHP;
    • feladatok automatizálása, scriptelés.

Amit kínálunk:

  • Változatos és felelősségteljes feladatokat egy nemzetstratégiai jelentőségű, magyar tulajdonú cégnél;
  • Versenyképes jövedelmet, széleskörű, vonzó juttatási csomagot;
  • Nemzetközi környezetben való munkavégzést és szakmai fejlődési lehetőséget;
  • Megoldás-orientált légkört és egy dinamikusan fejlődő szervezet sikereiben való részvétel lehetőségét.

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Rendszergazda

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

A felsoroltak közül mindegyik:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)
  • Magyar (Anyanyelvi szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Egyéb juttatások:

mobiltelefon, cafeteria

Munkavégzés helye:

1093 Budapest, Czuczor utca 2-10.

A "Jelentkezem" gombra kattintva kérjük csatold magyar és/vagy angol nyelvű szakmai önéletrajzodat.