Tetszik Önnek ez az állás?
Jelentkezzen rá most!
A telekommunikációs szektorban, egy állandóan változó iparágban dolgozunk, ezért nap mint nap újabb és újabb izgalmas kihívásokkal szembesülünk. Díjazzuk azokat az ötleteket és törekvéseket, amelyek segítenek bennünket a legjobbá válni. Meghatározó piaci szerepünk és eredményeink is igazolják, hogy sikeres csapat vagyunk. Akit keresünk:

IT System Analyst

Location:

Budapest, 1095 Soroksári út 30-34. D épület

We expect the candidate to have:

  • Specialized (technical, economical) university / college degree
  • Experience in system analysis and design
  • 2-4 years business analyst experience
  • High analytical and communication skills
  • Customer-oriented thinking
  • High problem solving and cooperation capability
  • Experienced MS Office user
  • Flexible attitude to the flexible workload
  • Active general and professional English language skills (spoken and written)

We expect the following tasks:

  • Analyses business requirements, review business requirement specifications
  • Creates of system functional specification and solution designs mainly within the central CRM system
  • Manages of delivery of the designed solution by external vendors or internal developers.
  • Reviews and validate the low level design / solution architecture provided by the vendors / developers as solution design for the functional requirement.
  • Creates test plans, manages/organises testing, support user acceptance testing.
  • Validates and quality checks, takes over and provide acceptance for delivered solutions.
  • Create and maintain documentation and ensures all documentations are properly made and delivered by vendors.
  • Cooperate in IT projects and change request deliveries
  • Continuous improvement of quality of processes, systems
  • Participate and support problem investigations and resolution including user support
A hirdetés adatai:
  • Pozíció neve: IT System Analyst
  • Rövid pozíció név: Elemző
  • Hirdető cég: UPC Magyarország Kft.
  • Elsődleges kategória:
  • Terület: Budapest
  • Város: IX. kerület
  • Feladatok: Analyses business requirements, review business requirement specifications Creates of system functional specification and solution designs mainly within the central CRM system Manages of delivery of the designed solution by external vendors or internal developers. Reviews and validate the low level design / solution architecture provided by the vendors / developers as solution design for the functional requirement. Creates test plans, manages/organises testing, support user acceptance testing. Validates and quality checks, takes over and provide acceptance for delivered solutions. Create and maintain documentation and ensures all documentations are properly made and delivered by vendors. Cooperate in IT projects and change request deliveries Continuous improvement of quality of processes, systems Participate and support problem investigations and resolution including user support
  • Elvárások: Specialized (technical, economical) university / college degree Experience in system analysis and design 2-4 years business analyst experience High analytical and communication skills Customer-oriented thinking High problem solving and cooperation capability Experienced MS Office user Flexible attitude to the flexible workload Active general and professional English language skills (spoken and written)
  • Elvárt végzettség: Főiskola
  • Elvárt nyelvismeret: Angol
  • Foglalkoztatás jellege: Teljes munkaidő
  • Szükséges tapasztalat: 1-3 év szakmai tapasztalat
  • Feladás dátuma: 2018-01-18
Állás, munka még: UPC Magyarország Kft.>