WHC Personal Személyzeti Szolgáltató Kft. (WHC PERSONAL KFT.)

Partnercégünk egy amerikai vállalatcsoport magyarországi része amely több mint 20 éve gyárt ipari szerelvényeket.Termékek az ipar legtöbb területén felhasználásra kerülnek. A vállalat nevét kiváló gyártmányainak köszönhetően világszerte ismerik. Folyamatos fejlődésüknek köszönhetően keressük számukra munkatársaikat.

IT System Administrator (NX-2943)

Főbb feladatok, munkák:

  • Execute IT processes to ensure good process results and high quality on day-to-day IT operation and user support.
  • Responsible for the maintenance, configuration, and reliable operation of computer systems, servers, and virtualization platforms.
  • Takes responsibility for data internal and external security; assures data security on local network drives, implements security enhancements proactively.
  • Install and manage virtual and physical servers, and integrate automation processes.
  • Compiles and documents IT specifications, work instructions, and control activities.
  • Build required business analyzes, creates queries and reports.
  • Develops and implement the applications that supports the operation of the site.
  • Perform all activities in compliance with internal and SOX policies.

Az álláshoz tartozó elvárások:

  • Preferably College/University degree in IT or equivalent IT related qualification
  • Technical Proficiencies
  • Windows Server operating system; Windows client operating system, Microsoft Office (with Access)
  • VMware virtualization
  • LAN Switching, routing, simple network troubleshooting
  • Programing languages: Fundamental understanding of scripting languages: e.g. PowerShell, Python,
  • English language – Upper intermediate verbally and in writing
  • Hungarian language – Fluent
  • At least 4-5 years’ work experience in an international environment - preferably manufacturing
  • Good organizational skills
  • Strong ability to solve problems, analytical skills
  • Valid driver’s license is required

Amit kínálunk:

  • Salary: Gross Ft 600.000
  • The opportunity to grow your IT infrastructure skills in a demanding, fast growing organization.
  • Chance take part in international projects

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Rendszerüzemeltető
  • Rendszergazda

Szükséges tapasztalat:

  • 1-3 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Székesfehérvár