Takarékinfo Zrt.
A Takarékinfo Zrt. kiszámítható és innovatív szolgáltatásokat nyújt a pénzügyi szektorban meghatározó szerepet betöltő ügyfeleinek. Dinamikusan fejlődő, univerzális és sokoldalú csapatunkba várjuk szakmai kihívásokat kereső új munkatársunkat az alábbi munkakörbe:

IT biztonsági szoftver architekt

Főbb feladatok, munkák:

    • A fejlesztési stratégiával összhangban, annak megfelelően biztonsági szempont- és követelményrendszer kialakítása, karbantartása
    • A kialakított követelményrendszer alapján a fejlesztett és/vagy vásárolt üzleti szoftverektől elvárt biztonsági funkciók, valamint a szállítótól/fejlesztőtől elvárt biztonsági garanciák meghatározása, értékelése, a biztonságos használathoz szükséges feltételek biztosítása továbbá a bevezetésre kerülő rendszer Biztonsági Rendszertervének elkészítése.
    • A munkáltató által üzemeltetett IT alkalmazások felépítésének, architektúrájának, biztonsági funkcióinak, gyengeségeinek, erősségeinek átfogó ismerete, részletes és számonkérhető dokumentálása
    • A munkáltató által üzemeltetett IT alkalmazások biztonsági szintjének növelését célzó intézkedések, javaslatok meghatározása
      • a biztonságos fejlesztési szemlélet meghonosítása
      • a biztonsági szempontok integrálása a fejlesztési folyamatokba
      • a fejlesztési folyamatok technológiai támogatásának kialakításában való közreműködés a biztonságos kódolási standardok kidolgozása
      • SSCC értékelési szempontrendszer elkészítése

Az álláshoz tartozó elvárások:

    • Rendszerszemlélet, komplex gondolkodás
    • Fejlesztési módszertanok (SSDLC – Secure Software Development Life Cycle) alkalmazásában szerzett, legalább 5-8 éves gyakorlat
    • Információbiztonsági területen szerzett széleskörű, legalább 2-3 éves gyakorlat
    • Java Enterprise Technology Stack és szolgáltatásorientált architektúra átfogó ismerete
    • Szolgáltatásorientált, konténer alapú technológiák (különösen: Docker, microservice-es megoldások, OpenShift) ismerete
    • Nemzetközileg elfogadott információbiztonsági szabványok, ajánlások ismerete
    • Önállóság, kezdeményezőkészség, terhelhetőség és magas fokú problémamegoldó képesség
    • Felsőfokú mérnök informatikai, és/vagy informatikai biztonsággal összefüggő szakirányú diploma

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

    • Nagyvállalati architektúra üzemeltetésben, tervezésben szerzett tapasztalat
    • Banküzemmel, pénzügyi szervezetekkel összefüggő IT tapasztalat
    • Pénzügyi szervezetekre vonatkozó, információbiztonsági vonatkozású jogszabályi környezet ismerete OWASP módszertan, valamint Web alapú termékek támadási formáinak, védekezési lehetőségeinek mély, technológiai szintű ismerete

Amit kínálunk:

    • Versenyképes jövedelem és juttatások (Cafetéria és egészségbiztosítás)
    • Felelősségteljes munkavégzés
    • Dinamikusan fejlődő innovatív környezet
    • Folyamatos szakmai fejlődés

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Programozó, Fejlesztő
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Alapfok/társalgási szint

Munkavégzés helye:

1027 Budapest, Kapás utca 11.

Egyéb juttatások:

cafeteria

Jelentkezési határidő:

2019. 07. 10.