A GIRO Zrt. a hazai pénzügyi szektor meghatározó szereplőjeként már három évtizede biztosítja a belföldi pénzforgalom biztonságos lebonyolítását. Társaságunk stratégiai célja, hogy a korábbiaknál is aktívabb szerepet vállaljunk a pénzforgalom fejlesztésében, hatékonyságának növelésében, továbbá a pénzügyi kultúra színvonalának emelésében.
IT biztonsági csapatunkba keresünk

IT biztonsági szakértő

munkatársat

FELADATOK:

  • Biztonsági terület szabályzati környezetének létrehozásában és aktualizálásában, annak betartatásában és ellenőrzésében történő részvétel, valamint a biztonsággal összefüggő különböző szintű szabályzatok összhangjának biztosítása
  • Informatikai fejlesztések biztonsági szempontú véleményezése, az IT biztonsági szabályzatok, folyamatok menedzsmentje
  • Részvétel az IT biztonsági szolgáltatások tervezésében, előkészítésében, információbiztonsági követelmények érvényre juttatása az új folyamatok és informatikai szolgáltatások bevezetése esetén
  • Az üzleti és belső szolgáltatások folyamatainak kialakítása során, az IT biztonsági szempontok érvényre juttatása, valamint a fejlesztések, projektek szakértői szintű támogatása
  • Belső informatikai biztonsági vizsgálatok megszervezése és koordinálása, IT biztonsággal kapcsolatos technológiákra és szabványokra történő javaslattétel
  • Külső szervezet által végrehajtásra kerülő informatikai biztonsági vizsgálatokban, auditokban való közreműködés
  • Kockázatkezeléssel kapcsolatos feladatok ellátása, vonatkozó szabályozási feladatok elvégzése, az abban foglaltak végrehajtása.
  • Kockázatelemzési módszertan meghatározása, a vonatkozó intézkedési tervek létrehozása, megvalósítása
  • Részvétel a vonatkozó, biztonsági témakörben kiadott jogszabályi, szabványi környezet (hazai és nemzetközi - jellemzően ISO27000 szabványcsalád, COBIT, PCI DSS) és más szabályozók elemzésében, szervezeten belüli alkalmazásában –, jogszabályi változások követése és hatásainak vizsgálata
  • Üzletmenet-folytonossági tervek kidolgozása, felülvizsgálata, tesztelése – üzletmenet-folytonossági és biztonsági incidensek kivizsgálásában történő részvétel
  • DRP tervezésében és tesztelésben történő aktív részvétel
  • Vezetői döntéselőkészítő anyagok, prezentációk, szakmai jelentések és elemzések készítése

ELVÁRÁSOK:

  • Felsőfokú szakmai végzettség
  • Azonos, vagy hasonló munkakörben (elősorban pénzintézeti szektorban) szerzett informatikai biztonsággal összefüggő, legalább 5 éves szakmai gyakorlat
  • Gyakorlati tapasztalat informatikai biztonsági veszélyek és támadások menedzsmentjében
  • IT biztonsági technológiák ismerete (autentikáció, titkosítás, tűzfalak, stb.)
  • Nemzetközileg elismert, átfogó információbiztonsági ismereteket feltételező képesítés (pl. CISA, CISSP, CISM)
  • Dokumentációk készítésében szerzett tapasztalat, magas szintű MS Office használat
  • Stratégiai és koncepcionális gondolkodás, projekttapasztalat
  • Magabiztos angol nyelvtudás
  • Kiváló kommunikációs készség

ELŐNY:

  • GRC (Governance, Risk, Compliance) területen szerzett tapasztalat, szabályozási, kockázatkezelési és auditálási gyakorlat
  • Gyártói vizsgák / minősítések
  • Ipari szabványok és keretrendszerek (ISO 27001 /COBIT/ ITIL) ismerete
  • Szolgáltatásmenedzsment tapasztalat

AMIT NYÚJTUNK:

  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok
  • Fiatalos, támogató csapat és jó hangulatú színvonalas munkakörnyezet, amelyekre a hatékonyság eszközeiként tekintünk
  • Tréningeken, konferenciákon való részvétel lehetősége
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség, szakmai jövőkép biztosítása
  • Versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • IT tanácsadó, Elemző, Auditor
  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Információbiztonság
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Középfok/kommunikációképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest

A „Jelentkezés” gombra történő kattintás biztosítja a Társaságunk honlapján publikált azonos tartalmú hirdetés elérését.

Jelentkezéséhez, kérjük csatolja magyar nyelvű részletes szakmai önéletrajzát és motivációs levelét (fizetési igény megjelöléssel). Jelentkezése tárgyában, kérjük tüntesse fel: „IT biztonsági szakértő”.

Kérjük, hogy a pályázat érvényes benyújtása érdekében jelentkezéséhez csatolja a Társaságunk honlapján publikált hirdetés szövege alatt található Toborzás-kiválasztás során alkalmazott adatkezelési tájékoztató és adatkezelési hozzájárulás” dokumentumot, vagy annak tartalmát illessze a pályázatot tartalmazó e-mail szöveges mezőjébe.