A CIB Bank Zrt. IT Architektúra és Üzleti Elemzés területe

IT Architekt

pozícióba munkatársat keres.

A csapatunkba várt IT Architekt olyan szakértő, aki munkaköréből adódóan:

  • Érti a Bank egyes területeinek működéséhez kapcsolódó koncepciókat, folyamatokat, használati eseteket, funkciókat,
  • Elemzi és megérti az üzleti és technológiai igényeket a kisebb méretű változtatásoktól a projektméretű feladatokon át a teljes programokig,
  • Azonosítja az érintettek követelményeit azok igényeinek, céljainak és munkamódszereinek megértésével,
  • A felmerült igényekre megoldási javaslatokat dolgoz ki, mely magában foglalja az adat és/vagy alkalmazás architektúrát, technológiai architektúrát, a megvalósításra javasolt megoldások követelményeit, a cél eléréséhez végrehajtandó feladatokat és az egyes megoldási opciók előnyeit és hátrányait,
  • Ismeri és a megoldási javaslatok kidolgozásánál figyelembe veszi az iparági sztenderdeket, a Bank belső működésének sajátosságait és az anyabanki elvárásokat,
  • Érti az üzleti és technológiai összefüggéseket és függőségeket, és legalább magas szinten tisztában van a Törzsadatkezelési,
  • Tartalom és dokumentumkezelési, Üzleti folyamatmenedzsment, Termékmenedzsment, Szabálykezelés és a Szolgáltatásmenedzsment elvekkel és koncepciókkal,
  • Előadja és részletezi a megvalósítási javaslatokat figyelembe véve a célközönséget, mely akár Bank felső vezetésétől egészen az alkalmazásfejlesztőig terjedhet.

Továbbá

  • Legalább 7 éves, informatikai vagy folyamatszervezési területen szerzett, tapasztalattal bír, melyből legalább 2 év Architekt (IT, Solution, Enterprise vagy Business Architekt)
  • Ismeri a nagyvállalati informatikai folyamatokat, beleértve az Architektúra Governance folyamatokat is
  • Kiválóan kommunikál, vezeti a szakmai egyeztetéseket, tárgyalási szinten beszél és ír angol nyelven.

Előnyt jelenthet (de nem kizáró), ha ismeri és van tapasztalata az alábbi területeken, módszertanokban:

  • Keretrendszer: TOGAF, ITIL
  • Modellezési nyelv: ArchiMate, UML, BPMN,
  • Tapasztalat: Szakmai Projektvezetés, IT Igénykezelés, Fejlesztés, Rendszerszervezés
  • Főbb nagyvállalati technológiák pl. J2EE, MQ, ESB, adatbázisok, tervezési szintű ismerete

Állás, munka területe(i):

  • IT programozás, Fejlesztés
  • Projektmenedzsment
  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Teljes munkaidő

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol - Felsőfok/tárgyalóképes szint

Munkavégzés helye:

Budapest

Vegye fel a munkaadóval a közvetlen kapcsolatot a jelentkezem gombra kattintva.