OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt. pályázatot hirdet

Információbiztonsági szakértő – SIEM szakértő

munkakör betöltésére.

Feladatok:

  • LOG elemző munkatársként feladata lesz a SOC (Security Operations Center) IT biztonsági monitoring tevékenységének támogatása logelemzés és log management oldaláról
  • Új logforrások bekötése, meglévő logforrások javítása, felülvizsgálata
  • Nem gyári kollektorok harmonizálása a SIEM rendszerhez, parszolási feladatok végrehajtása
  • LOG menedzsmenttel kapcsolatos folyamatok kiértékelése és javítása a Bank eredményességének növelése érdekében
  • SIEM rendszer adminisztrálása, monitorozása, szupporttal való feladatok menedzselése
  • Igény szerinti SIEM szabályok, kollerációk írása, meglévő szabályok felülvizsgálata, javaslattétel
  • Az alkalmazásokkal kapcsolatos lefejlesztett LOG minták véleményezése az elvárt IT biztonsági események tekintetében
  • IT biztonsági incidensek kapcsán logelemzői támogatás nyújtása a SOC felkérései alapján
  • Auditok támogatása az egész audit folyamán, valamint evidenciák készítése meglévő audit javaslat lezárása érdekében
  • LOG folyamatokkal kapcsolatos szakértői tanácsadás, valamint projektek ilyen jellegű támogatása

Követelmények:

  • Felsőfokú végzettség (informatikai, műszaki, vagy gazdasági)
  • Legalább 3 éves LOG management/LOG elemzés területen szerzett releváns információbiztonsági tapasztalat
  • LOG gyűjtő és/vagy elemző rendszerek ismerete, logolással kapcsolatos folyamatok ismerete
  • SYSLOG protokollok szakértő szintű ismerete
  • CEF, JSON, XML formátumok és REGEXP mélyebb ismerete
  • Alap infrastruktúra által generált logok (OS, FW, DB) eseményeinek alap szintű ismerete
  • Hálózati szabványok, informatikai hálózatok ismerete (LAN, WLAN, VPN, tűzfal, DNS, NAT, DHCP, TCP/IP stb.)
  • Kockázatkezelési és elemzési készség
  • Nyitottság szakmai információk megszerzésére és a folyamatos fejlődésre
  • Strukturált gondolkodás, problémamegoldó készség
  • Kiváló együttműködési képesség, csapatjátékos
  • Megbízható, precíz munkavégzés

Előnyt jelent:

  • Security Operations Centerrel kapcsolatos LOG elemzőként szerzett tapasztalat
  • Linux/UNIX OS ismerete, BASH script programozási ismeretek, SYSLOG-NG ismeret
  • QRadar/Resilient, Sentinel ismeretek
  • Információbiztonsági védelmi eszközök ismerete

Amit kínálunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Dolgozhatsz projekteken, melyek kapcsán széleskörű ismereteket szerezhetsz
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Információbiztonság
  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Bank biztonság

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest

Jelentkezni lehet a lenti "Jelentkezem" gombra kattintva.